Kreatywne pomysły na piękne tła

by poniedziałek, 30 lipca, 2018
Planujecie ślub w plenerze? Lub we wnętrzu obiektu, w którym odbędzie się także Wasze wesele? Pomyślcie zatem o aranżacji miejsca zaślubin w plenerze. W Polsce pogoda jest nieprzewidywalna i watro zadbać o alternatywne miejsce, w przypadku deszczu. Szczególnie tegoroczne lato zaskakuje nagłymi załamaniami pogody i wiele zaplanowanych w plenerze uroczystości, musiało zostać przeniesionych do wnętrz. Jak ozdobić tło miejsca zaślubin? Oto garść inspiracji na dekoracje, które sprawdzą się zarówno pod gołym niebem, jak i wewnątrz sali.

REKLAMA

bookab

Ścianka z żywych (częściej ze sztucznych) kwiatów to ponadczasowe rozwiązanie, które sprawdzi się na ślubie w każdej stylistyce. Wiele firm dekoratorskich posiada w swojej ofercie wynajmu panele kwiatowe o różnej wysokości i szerokości. Taką ściankę po ceremonii zaślubin możecie przenieść za stół Nowożeńców.

Prosta konstrukcja z gałęzi i konarów wygląda znakomicie w romantycznych aranżacjach. Girlandy z kwiatów i kurtyna z papierowych ptaków wygląda niesamowicie stylowo! Konstrukcję można umieścić w dwóch masywnych donicach, aby była stabilna. Tak przygotowaną aranżację można dowolnie przenosić.

Papierowe kwiaty od lat goszczą na ślubach. Ścianka z lekkich kwiatów, wykonanych z krepiny lub bibuły, w kolorach tęczy jest idealnym rozwiązaniem na śluby w stylu bohemian. Papierowe kwiaty możecie spróbować wykonać samodzielnie. Na youtube.com jest dużo tutoriali prezentujących krok po kroku jak wykonać takie cudeńka!

Imponująca konstrukcja z pni brzóz z asymetryczną girlandą jest idealnym rozwiązaniem na tradycyjny ślub. Przepiękna, surowa konstrukcja, ozdobiona białymi kwiatami i dużą ilością zieleni zapiera dech w piersiach. Całość jest stabilna, dzięki drewnianym donicom. Warto dodać do aranżacji białe latarenki ze świecami.

Okrągłe konstrukcje wypełnione po całym obwodzie kwiatami i roślinami są hitem od zeszłego sezonu! Taka aranżacja wygląda niezwykle imponująca. Niestety jest bardzo droga, jeśli wykonana jest w całości ze świeżych kwiatów. Alternatywą jest koło z girlandami ze sztucznych kwiatów. Obecnie firmy dekoratorskie dysponują wysokogatunkowymi kwiatami z jedwabiu, lateksu, pianek i naprawdę do złudzenia przypominają one żywe kwiaty.

Łuk lub pergola to alternatywa dla pełnego koła, które widziałyście powyżej. To najpopularniejszy kształt konstrukcji na ślubach. Łuk ozdobiony kwiatami i liśćmi sprawdzi się w każdym typie stylizacji.

Bardziej skomplikowane konstrukcje, z powodzeniem możecie ozdobić nie tylko kwiatami, ale także tkaninami. Lejące się materiały sprawdzą się doskonale w aranżacji miejsca zaślubin.

WOW! Jaka cudowna konstrukcja! Pergola o kwadratowym kształcie została udekorowana gałęziami i kwiatami! Genialna aranżacja w stylu tajemniczego ogrodu! Taką aranżację obowiązkowo trzeba oświetlić, aby wydobyć jej trójwymiarowość i faktury roślin i gałęzi.

Jeśli obiekt, w którym odbędzie się wasz plenerowy ślub ma stałe konstrukcje na terenie, wykorzystajcie je! Drewniana brama z masywnych bali będzie wyglądać zjawiskowo, kiedy ozdobi się ją białymi, kontrastującymi z kolorem drewna kwiatami. Kryształowy żyrandol nada całości glamour szyku.

Z miękkich gałęzi (np. wikliny) można stworzyć piękną, rustykalną konstrukcję. Nieregularny i nieco niedbały kształt sprawdzi się na ślubach boho.

Prostota zawsze jest w cenie! Co powiecie na taką aranżację? Jej prostota zadziwia i zachwyca! Dwie drabiny, belka ozdobiona kwiatami, a na stopniach drabin butelki z kwiatami. Prościej się nie da! Efekt murowany!

Makramy od kilku lat święcą triumfy na ślubach. Ręcznie wyplatane plecionki doskonale wypełniają przestrzeń, a dzięki ażurowej konstrukcji nadają aranżacjom lekkości. W połączeniu z girlandami z zielonych liści (eukaliptus lub ruskus) wygląda przepięknie!

Wyraziste kolory kwiatów w tle są idealnym pomysłem na ślub. Na ich tle, kolory ślubnych stylizacji stają się wyraziste.

Jeśli macie do dyspozycji altankę w miejscu wesela, koniecznie ją wykorzystajcie! Zwisające z belek lub sufitu dekoracje nadadzą miejscu niepowtarzalnego charakteru!

zdjęcia: PINTEREST


Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *