Dlaczego warto stosować odżywki do paznokci?

by sobota, 13 czerwca, 2020Odżywka do paznokci sprawia, że stają one się twardsze, zdrowsze i bardziej lśniące. Regularne stosowanie tego preparatu pomaga także zapobiegać nieestetycznemu żółknięciu płytki. Pomimo swojego dobroczynnego działania kosmetyk ten jest często pomijany, co ma swoje przykre konsekwencje. Stanowi on bowiem niezbędny element pielęgnacji oraz istotną bazę wyjściową do tworzenia kolejnych stylizacji. Dowiedz się więcej na jego temat.

 

 

 

 

Kiedy odżywka do paznokci jest absolutną koniecznością?

 

Odżywka do paznokci to niezbędnik zarówno dla osób, które poddają się jakimkolwiek zabiegom płytki (takim jak np. manicure hybrydowy lub żelowy), jak i dla pań preferujących częste zmiany kolorów oraz rozwiązanie z zastosowaniem tytanu. Nawet stylizacje wykonane w wysoce profesjonalny sposób z biegiem czasu mogą niekorzystnie odbić się na kondycji płytki. Efekty uboczne stylizacji paznokci należy zniwelować odpowiednio dobranymi specyfikami. Ich stosowanie to także konieczność w przypadku słabych, cienkich i łamliwych paznokci z tendencją do rozdwajania.

Osoby korzystające z lampy UV muszą zwrócić szczególną uwagę na kwestię regeneracji paznokci. Ten sposób utwardzania jest wyjątkowo inwazyjny dla płytki, dlatego warto zaopatrzyć się w cały zestaw pielęgnacyjny. W jego składzie powinna znaleźć się odżywka (aplikowania bezpośrednio na miejsce docelowe), oliwka do skórek, kremy do rąk oraz maseczka odżywcza.

 

Jak działają odżywki do paznokci?

 

Specjalna odżywka ma szeroki zakres zastosowań, w tym:

  • wzmacniające płytkę,
  • odżywcze,
  • zapobiegające łamaniu się paznokci,
  • nabłyszczające,
  • niwelujące żółknięcie.

Co ciekawe, odżywka do paznokci może też stanowić bazę ochronną pod lakier lub element wykańczający manicure.

 

Skład odżywki do paznokci

 

Wybierając odżywki do paznokci, należy przede wszystkim kierować się wyjściową kondycją płytek. Najlepiej, aby dany preparat zawierał połączenie różnych dobroczynnych substancji. Jeśli zależy Ci na odbudowaniu płytki, warto zaopatrzyć się w kosmetyk wzbogacony o wapń i keratynę. Gdy chcesz przyspieszyć jej porost, powinnaś wybrać specyfik, w którego składzie znajdują się ceramidy, żelazo oraz krzemionka. Natomiast w przypadku rozdwojonych końcówek, będziesz potrzebować produktu zawierającego witaminę E i B7.

A może borykasz się z cienkimi i miękkimi paznokciami? Sięgnij więc po odżywkę z pyłem diamentowym o fantastycznych właściwościach utwardzających lub kosmetyk ze wzmacniającymi proteinami jedwabiu. Do wyboru masz także specyfiki o dodatkowych właściwościach wybielających (które zaradzą żółtym plamom) oraz nabłyszczających (świetne w przypadku matowej płytki).

Istotny jest również fakt, że odpowiednia pielęgnacja paznokci za pomocą odżywki to gwarancja przedłużenia trwałości manicure hybrydowego oraz uzyskania jeszcze piękniejszego efektu w przypadku każdej stylizacji. Teraz możesz zapobiec mikrourazom płytki z pomocą specjalnych odżywek stworzonych z myślą o wymagających zabiegach kosmetycznych.

 

zdjęcia: materiały prasowe