WYWIAD BRIDELLE // Thisday.pl Piotr Hołowienko

by sobota, 30 maja, 2020
Zapraszamy Was do lektury cyklu, w którym przepytujemy wyjątkowych twórców pracujących w polskiej branży ślubnej. Chcemy przybliżyć Wam ich sylwetki, pasje, styl pracy. Przez ponad 15 lat pracy w branży ślubnej, wiemy, że najważniejsi są ludzie. To ich historie, doświadczenie, marzenia, pragnienia, nieustająca potrzeba rozwoju sprawiają, że jesteśmy liderem naszej części Europy, jeśli chodzi o wielkość rynku ślubnego. Z wielką radością obserwujemy, jak od kilku lat polskie firmy i usługodawcy podbijają świat swoimi produktami i usługami. Mamy ogromną przyjemność znać wielu z tych wspaniałych artystów w swoich dziedzinach i z przyjemnością zapraszamy Was do lektury cyklu WYWIAD BRIDELLE. Kliknij na tytuł cyklu i przeczytaj wszystkie wywiady.

 


Thisday.pl

 

Dziś rozmawiamy z Piotrem Hołowienko – fotografem ślubnym i filmowcem, którego zdjęcia są niezwykle ujmujące. Emanuje z nich autentyczność, naturalność i niewypowiedziana prawda. Kiedy zobaczycie zdjęcia i przeczytacie, co Piotr nam opowiedział o sobie i swojej pracy, od razu zrozumiecie nasz zachwyt. Zapraszamy!

 


THISDAY.PL

PIOTR HOŁOWIENKO FOTOGRAFIA

WWW / FACEBOOK / INSTAGRAM

 

{ Kiedy i w jakich okolicznościach rozpoczęła się Twoja przygoda z branżą ślubną? }

 

Swoją niesamowitą przygodę z fotografowaniem i filmowaniem ślubów oraz wesel zacząłem po moim własnym ślubie w 2015 roku. Najpierw chwyciłem za kamerę – Sony a7sII, na której tworzyłem filmy ślubne. Rozpocząłem pracę jako filmowiec ślubny, pracując w dużej marce dzięki czemu chłonąłem wiedzę i doświadczenie pod okiem, swego czasu najlepszych w branży fotograficznej i filmowej branży. Po kilku latach zacząłem odkrywać własną stylistykę i wrażliwość na człowieka i jego piękno. Podjąłem wtedy decyzję o byciu kowalem własnego losu i tak powstała marka ślubna – thisday.pl Piotr Hołowienko Fotografia i Film ślubny.

 

Thisday.pl

 

{ Co najbardziej lubisz w swojej pracy? }

 

Kiedyś pracowałem w korporacjach lotniczych i samochodowych. Przeszedłem tam drogę od stażysty, przez konstruktora, technologa aż do kierownika projektów na międzynarodową skalę opiewających na kwoty milionów euro. Jednak w pracy korporacyjnej nie spotkałem tego, co zachwyciło mnie na ślubach. Nie było tam miejsca na emocje, wrażliwość, czułość, szczerą i dobrą atmosferę w dniu ślubu, wolność tworzenia, a przede wszystkim – szczerą relację między ludźmi. Kocham fotografować zakochanych ludzi na ich ślubie i weselu – zawsze, gdy przychodzę do pracy, ludzie witają mnie uśmiechem, przytuleniem i dobrym towarzystwem. Są szczęśliwi, i z tego szczęścia czerpię siłę i kreatywność.

 

Thisday.pl

 

Zawód fotografa ślubnego jest postrzegany jako sposób na życie tym, którym w życiu nie wyszło, bądź nie byli dość wystarczający, aby skończyć prestiżowy kierunek studiów. Moja droga fotografa i filmowca ślubnego jest totalnym zaprzeczeniem tego stereotypu. W pracy fotografa ślubnego w Warszawie, Krakowie czy małym Rzeszowie można się spełniać i czuć wolność, a przy tym bardzo dobrze zarabiać.

 

Thisday.pl

 

{ Jaki styl ślubów lubisz najbardziej? }

 

Przez lata widziałem dziesiątki, jak nie setki ślubów i wesel. Wiele było podobnych do siebie przez to, że Pary Młode czuły na sobie ciężar obowiązków i tego, że „coś wypada”. Jestem zwolennikiem świadomych decyzji o ślubie i weselu. Preferuję wolność w podejściu do ich organizacji. Jestem fotografem, który prawdę i naturalność w dniu ślubu stawia na pierwszym miejscu. To jest dzień Pary Młodej i to Ona ma być przede wszystkim zadowolona. Kocham patrzeć na ludzi wolnych, którzy pokazują swoją indywidualność organizując wesele. Ognisko z piciem wina na weselu? Parkiet pod gołym niebem na weselu? Może piękny pałac lub kasyno w stylu Great Gatsby? Tak! Ale każdy styl musi być spójny z Parą Młodą. Jestem dla nich i to preferencje Pary Młodej są najważniejsze.

 

Thisday.pl

 

{ Jak określiłbyś styl swoich realizacji? }

 

Zacząłbym od tego, jakim ja sam człowiekiem jestem. Na pewno jestem fotografem na ślub, pełnym empatii i zrozumienia drugiego człowieka. Cenię naturalność i moralność. Jestem zwolennikiem eleganckiego, dopasowanego ubioru przełamanego delikatnie ekstrawaganckim detalem. Kocham punk rock i jazz grany przez Cover Band na wesele.

 

Thisday.pl

 

Stąd w mojej fotografii ślubnej znajdziecie:

– skupienie na Parze Młodej, ich dotyku, czułości, sensualnych kadrach ślubnych

– zamknięte oczy i czas na bycie ze sobą, co przekłada się na naturalność w zdjęciach ślubnych

– hołd dla niebanalnego stylu ubioru ślubnego – garnituru, kamizelki, sukni ślubnej czy dodatków do ubrań na wesele

– ruch wynikający z zabawy przy mocnych rockowych dźwiękach na weselu

– pokazanie ludzi, którzy ze sobą rozmawiają na weselu, palą ślubne cygara przy dźwiękach chilloutu, bądź jazzu w przerwach od tańców

 

Thisday.pl

 

{ Co wg Ciebie jest najważniejsze na ślubie i weselu? }

 

Naturalność Pary Młodej. Dobry zespół nie jest gwarancją dobrego wesela. Gwarancją świetnej zabawy i głębokiego przeżycia ślubu jest autentyczność Pary Młodej. Jeżeli ludzie są świadomi decyzji o ślubie i formie/stylu wesela, to widać na zdjęciach i filmie ślubnym. To podstawowa droga do dobrego ślubu i wesela, a co za tym idzie pamiątki w postaci albumu zdjęciowego ze ślubu i wesela od fotografa, z którym Para Młoda czuła się swobodnie i pewnie.

 

Thisday.pl

 

{ W swojej pracy bardziej kreujesz czy obserwujesz rzeczywistość podczas dnia ślubu? }

 

Jako fotograf w dniu ślubu jestem przede wszystkim dla mojej Pary Młodej. To ja wiem, co dobrze wygląda w jakim świetle. Moje zdjęcia ślubne cechuje naturalność, jednak tworząc je pomagam Parze Młodej wyglądać najkorzystniej. Robię to poprzez często usunięcie z tła foliowej reklamówki, bądź zasugerowanie Pannie Młodej, aby przygotowywała się metr dalej, ale w dużo korzystniejszym świetle, dzięki któremu na zdjęciach nie będzie miała cieni pod oczami. Zawsze dbam też, aby moment spotkania Pary Młodej w dniu ślubu – tzw. first look – odbył się bez udziału rodziny i świadków. Jest to na tyle intymny moment, na chwilę przed ceremonią ślubu, gdy Para Młoda ma chwilę tylko dla siebie. Pomagam im się wyciszyć i nastroić na najważniejszy moment wspólnej życiowej drogi.

 

Thisday.pl

 

{ Twoje wymarzone miejsce w Polsce i na świecie, w którym chciałbyś zrealizować ślub? }

 

Fotografowałem ślub jako fotograf w Rzymie – na Watykanie. Robiłem zdjęcia ślubne na międzynarodowym ślubie w Anglii czy na klifie Stevns Klint, w Danii pod Kopenhagą. Klaruje mi się sytuacja ślubu na egzotycznej wyspie. Świat na organizację ślubu i wesela za granicą stoi dziś otworem. Kocham podróże i poznawanie innych kultur, więc na pewno mam dziesiątki miejsc, w których chciałbym fotografować śluby. Na pewno chciałbym sfotografować tradycyjny ślub żydowski w Izraelu oraz ceremonię ślubu wśród Indian w Peru lub Amazonii.

 

Thisday.pl

 

Z miejsc w Polsce bardzo chciałbym zrobić zdjęcia w kościele Dominikanów na Warszawskim Służewie oraz ślub na placu Trzech Krzyży w Warszawie. Z kolei z miejsc na wesele, marzę o zdjęciach ślubnych z Endorfina Foksal, Dworu w Tomaszowicach, ślubu i wesela w Villa Love i Pałacu Goetza. Bardzo lubię też stodoły na wesele, takie jak Osada Dębowo, zdjęcia z Folwarku Wąsowo czy Folwarku Zalesie oraz z rustykalnego miejsca na wesele pod Warszawą – Cicha23.

 

Thisday.pl

 

{ Czy Twoja oferta ślubna jest elastyczna i dopasowujesz ją do potrzeb konkretnej pary? }

 

Zawsze przed przedstawieniem oferty fotografii lub filmu ślubnego, podkreślam wielokrotnie, że najważniejsza jest dla mnie relacja z Parą Młodą, bo to dzięki niej utrzymujemy dobrą atmosferę oraz daje ona możliwość poznania potrzeb narzeczonych dotyczących zdjęć i filmy ślubnego. W thisday.pl | Piotr Hołowienko kieruję się empatią i dopasowaniem się do marzeń Młodej Pary o zdjęciach ślubnych. Jednak nie tworzę czegoś, co byłoby niezgodnie z moją stylistyką – na przykład pozowane zdjęcia przed pałacem ledowych to nie moja bajka – nie zrobiłbym tego w stylu jakiego oczekują narzeczeni.

 

Thisday.pl

 

{ Opisz w kilku zdaniach wymarzony ślub. }

 

Wymarzony ślub to taki, który fotografowałbym z wypiekami na twarzy, a zdjęcia ślubne oddawałyby autentyczny klimat i wolność Pary Młodej.

 

Thisday.pl

 

{ Co najbardziej inspiruje Cię w Twojej pracy? }

 

Inspiruje mnie mocno to, co sam przeżywam w małżeństwie z Dorotą i jako ojciec Małgosi. Inspirują mnie relacje męża z żoną i ojca z córką. Na nie mocno zwracam uwagę wyłapując moment decydujący na fotografii ślubnej.

 

Thisday.pl

 

{ Co lubisz robić w wolnym czasie? }

 

Wolnym czasie? Moje życie pędzi. Na przykład teraz – gdy odpowiadam na pytania zadane przez redaktor bloga Bridelle.pl – siedzę na tarasie resortu na wybrzeży Malty, piję czarną mocną kawę i obserwuję, jak morskie fale rozbijają się o kamienisty brzeg. Zdecydowanie jestem osobą, która tak mocno kocha swoje życie i pracę, że ich drastycznie nie rozdziela. Jestem człowiekiem przeżywania i czynu. Nie stanowi dla mnie problemu praca i za chwilę kontemplacja piękna natury.

 

Thisday.pl

 

{ Jaki jest Twój ulubiony moment w trakcie dnia ślubu i wesela? }

 

Gdy Para Młoda w kościele trzyma się za ręce, a ksiądz odwraca się tyłem do ołtarza – oni delikatnie się całują 😀

 

Thisday.pl

 

{ Gdybyś mógł sfotografować dowolną znaną parę na świecie, to kto by to był? }

 

Chciałbym sfotografować moich Dziadków.

 

Thisday.pl

 

{ Twoja najbardziej niezapomniana realizacja? }

 

Każdy najbliższy ślub i wesele.

 

Thisday.pl

 

{ Na co para młoda powinna zwrócić uwagę wybierając usługodawcę z Twojej branży? }

 

Na to, czy fotograf z narzeczonymi nadają na tych samych falach. Czy czują wzajemnie swoją wrażliwość lub bycie szalonym i rozrywkowym. Musi nastąpić relacja osoba – para, a nie fotograf ślubny – klienci.

 

Thisday.pl

 

{ Chwila Chwały, czyli dlaczego jesteś naprawdę fajnym usługodawcą i dlaczego Ciebie powinni wybrać Czytelnicy Bridelle 🙂 }

 

Nie wiem czy wy, jako przyszła Para Młoda powinniście mnie wybrać na fotografa na ślub i wesele. Zadzwońcie do mnie lub zostawcie kontakt na stronie https://www.thisday.pl – poznamy się i sami w wolności przekonacie się, że jestem człowiekiem, który lubi ludzi. Na 95% wesel, goście weselni, gdy wychodzę do domu zaczepiają mnie i dziękują za swobodną i dobrą atmosferę podkreślając, że z takim fotografem jeszcze się nie spotkali i chwalą wspaniałe zdjęcia, których tak naprawdę jeszcze nie widzieli. Niech Wy i wasi goście przekonają się, że to prawda.

 

Thisday.pl

 

 


THISDAY.PL PIOTR HOŁOWIENKO FOTOGRAFIA

WWW / FACEBOOK / INSTAGRAM

 


Informacje o zasadach umieszczania wywiadów udzielane są mailowo.

Tagi: Kategoria: WYWIAD BRIDELLE 0