Bridelle Style Guide AL FRESCO 5

by poniedziałek, 15 marca, 2021 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

AL FRESCO

 

 

Styl uzupełniający

rustic

 

Kolory przewodnie

morela / biel / ciemna zieleń / brzoskwinia / mauve

 

Kolory uzupełniające

stare złoto / lawenda / żółty

 

Kwiaty

róża / peonia / kosmos / anemon japoński / mak syberyjski

 

Pora roku

lato

 

Inspiracje

drewniane dodatki

garden party

ogrodowe kwiaty

 

 

 

1. Jeśli chcecie zaoszczędzić na kompozycjach kwiatowych, to użyjcie dużej ilości zieleni. Mogą to być egzotyczne gatunki, np. eukaliptus lub gatunki krajowe – gałązki leszczyny, brzozy, grabu lub pnącza.

2. Drogowskazy to doskonały pomysł, jeśli ślub i wesele odbywają się na jednym, ale rozległym terenie. Dzięki drogowskazom goście bez problemu znajdą właściwe miejsce.

3. Pomysłowe drzewo z winietkami to kolejne doskonałe rozwiązanie na duże wesela. To opcja, w której nie musicie zamawiać planu stołów, bo wystarczy na winietkach napisać numer stolika, przy którym siedzi dany gość. Winietki należy ułożyć alfabetycznie, aby każdy mógł bez problemu znaleźć swoje nazwisko.

4. Wielogatunkowy, romantyczny bukiet o okrągłym, ale luźnym kształcie to propozycja dla drobnych Panien Młodych.

5. Kaligrafowane tkaniny z ulubionymi cytatami to uroczy trend. Taką dekorację można powiesić w miejscu zaślubin plenerowych lub za stołem Nowożeńców.

6. Biały tort ozdobiony świeżymi kwiatami zawsze wygląda urokliwie. Pamiętajcie, aby zabezpieczyć łodygi folią spożywczą przed wbiciem ich w bryłę ciasta.

 


zdjęcia: PINTEREST