Bridelle Style Guide LEXINGTON 5

by środa, 31 marca, 2021 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

LEXINGTON

 

 

Styl uzupełniający

tuscany

 

Kolory przewodnie

niebieski / granat / zgaszona zieleń / herbata / rdza

 

Kolory uzupełniające

złoto / morela / mocca

 

Kwiaty

róża / jaskier / peonia / dalia / chryzantema

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

kolorowe szkło i porcelana

Long Island

Vogue

 

 

 

1. Tort może być dziełem sztuki! Zjawiskowy, eteryczny, sprawiający wrażenie unoszenia się w powietrzu. Ten niezwykły efekt uzyskano dzięki przemieszaniu poszczególnych pięter. Nie są one stopniowo zmniejszane ku górze, a właśnie nieregularnie pomieszane. Do tego kilka zielonych liści i słodkie arcydzieło gotowe!

2. Niebieska zastawa i szkło to sedno stylizacji lexington. Przepiękne talerze połączono ze złotymi sztućcami, a każde nakrycie ozdobiono dojrzałą gruszką. Piękna i niebanalna dekoracja.

3. Zjawiskowy, rozłożysty bukiet z herbacianych róż i niebieskich ostróżek to majstersztyk! Oba kolory zneutralizowano białymi różami i jaskrami.

4. Plan stołów to must have na weselu. Pięknie ozdobiony girlandą z kwiatów jest dodatkową dekoracją przed wejście na sakę weselną.

5. Stół weselny w stylu lexington-tuscany jest ponadczasowy, ale z indywidualnym rysem. Jasny obrus z lnu, niska kompozycja kwiatowa i obowiązkowo świece to przepis na idealną aranżację.

6. Papeteria w różnych odcieniach niebieskiego od gołębiego błękitu po granat idealnie odzwierciedla stylistykę lexington. Warto łączyć różne odcienie tego samego koloru przewodniego, ponieważ nadaje to papeterii niepowtarzalny styl.

 


zdjęcia: PINTEREST