Bridelle Style Guide MINIMAL 2

by wtorek, 23 marca, 2021 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

MINIMAL

 

 

Styl uzupełniający

vintage

 

Kolory przewodnie

szmaragd / czerń / biel / zgaszona zieleń / miedź

 

Kolory uzupełniające

brąz / ecru / mocca

 

Kwiaty

anemon / róża / ciemiernik / amarylis / jaskier

 

Pora roku

wiosna / zima

 

Inspiracje

geometria

Nowy Jork

lata 20.

 

 

 

1. Połączenie różnych krojów czcionek to jeden z charakterystycznych elementów stylu vintage. Dodatek w postaci lakowych, złotych pieczęci oraz koperty z mięsistego, barwionego w masie papieru podkreśliły retro styl realizacji.

2. Kwadratowy, minimalistyczny tort wyeksponowany został na prostym i surowym stole, co jeszcze bardziej podkreśliło jego wyrafinowaną formę. Zachowajcie czystość stylu, aby uzyskać tak spektakularny efekt!

3. Stoły w stylu minimalistycznym nie muszą być zastawione kompozycjami, ale muszą być one przemyślane i nawiązujące do aranżacji. Małe buteleczki i wazoniki w czarnym kolorze doskonale podkreśliły styl, a czarno-białe kwiaty wprost nawiązywały do vintage.

4. Krzesła są także elementem aranżacji i warto zadbać, aby były one stylowe i spójne ze stylistyką wesela. Eleganckie, francuskie krzesła sprawdzą się w każdym typie aranżacji, także minimalistycznej.

5. Białe anemony z czarnymi środkami są jednymi z najbardziej charakterystycznych kwiatów. Pięknie wyglądają w połączeniu z innymi białymi kwiatami, a ich duże, czarne środki są centralnym punktem kompozycji.

6. Ciemna, szmaragdowa zieleń to idealny dodatek do biało-czarnej palety kolorów. Papeteria na stołach weselnych, np. karty menu i winietki w tym kolorze będą pięknie podkreślać monochromatyczne kompozycje kwiatowe.

 


zdjęcia: PINTEREST