Bridelle Style Guide AL FRESCO 8

by poniedziałek, 5 lipca, 2021 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

AL FRESCO

 

 

Styl uzupełniający

fine art

 

Kolory przewodnie

morela / herbaciany / royal blue / stare złoto / rdzawy

 

Kolory uzupełniające

błękit / brąz / ecru

 

Kwiaty

róża / anemon / tulipan / jaskier / ostróżka

 

Pora roku

wiosna / lato

 

Inspiracje

drewniane dodatki

garden party

owoce

 

 

 

1. Indywidualna grafika na papeterii ślubnej dodaje zawsze osobisty charakter zaproszeniom oraz pozostałym elementom. Najczęściej spotykanym motywem jest szkic kwiatów, roślin lub obiektu weselnego, w którym odbywa się przyjęcie weselne.

2. Kaligrafowane bannery, które wykorzystuje się jako tła w miejscach zaślubin są oszałamiającym elementem dekoracyjnym każdego ślubu w plenerze!

3. Nie tylko kwiaty, ale także owoce sprawdzą się doskonale w aranżacjach na stołach weselnych. W stylu al fresco poza sezonowymi owocami, sprawdzą się także… ozdobne warzywa, jak karczochy lub ozdobne kapusty.

4. Długie wstążki dodają romantyzmu każdej stylizacji. Możecie wybrać spośród różnych rodzajów tkanin, m.in. atłasu, jedwabiu, weluru, atłasu lub rypsu.

5. Na weselnym stole nie może zabraknąć świec! Są one niezbędnym elementem dekoracyjnym na stołach, szczególnie po zmierzchu.

6. Prostota jest zachwycająca! Czyż nie? Spójrzcie na ten tort! Efekt wow osiągnięto dzięki smukłemu kształtowi ciasta oraz nieproporcjonalnej wysokości poszczególnych pięter.

 


zdjęcia: PINTEREST