Bridelle Style Guide AL FRESCO 9

by poniedziałek, 5 lipca, 2021 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

AL FRESCO

 

 

Styl uzupełniający

rustic

 

Kolory przewodnie

żółty / morela / wanilia / sienna / brąz

 

Kolory uzupełniające

orange / miodowy / szampan

 

Kwiaty

róża / mimoza / chryzantema / dalia / trzmielina

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

domowe wypieki

miedziane świeczniki

starocie

 

 

 

1. Jeśli masz ładny charakter pisma, możesz spróbować samodzielnie wypisać zaproszenia ślubne. Usługa kaligrafii jest dość kosztowna, ale efekt z ręcznie wypisanych zaproszeń jest proporcjonalnie niezapomniany i robiący wrażenie.

2. Rozłożyste bukiety o luźnej konstrukcji są charakterystyczne dla stylu al fresco. Dodatek gałęzi, traw, a nawet zbóż dodaje kompozycji lekkości i przestrzenności.

3. Nieregularne kompozycje na stołach weselnych, koniecznie wykonane z sezonowych kwiatów i roślin, z dodatkiem owoców, to kolejny must have w stylistyce al fresco.

4. Makijaż dla panny młodej, która zdecyduje się na styl al fresco powinien być również naturalny, w odcieniach brązów, beżów i złota.

5. Smukłe i wysokie świece to zawsze doskonały pomysł na stołach weselnych! Utrzymane w jednej palecie kolorów, ale różnych odcieniach świece, szkło, sztućce i owoce pięknie komponowały się na blacie.

6. Na weselu w stylu al fresco nie może zabraknąć domowych wypieków cukierniczych. Poproście mamy, babcie, kuzynki, aby każda z nich upiekła swoje popisowe ciasto na wasze wesele.

 


zdjęcia: PINTEREST