Bridelle Style Guide CLASSIC 4

by wtorek, 18 maja, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

CLASSIC

 

 

Styl uzupełniający

retro

 

Kolory przewodnie

szarość / royal blue / gołębi błękit / oliwka / zgaszona biel

 

Kolory uzupełniające

srebro / blady róż / złoto

 

Kwiaty

róża / peonia / gardenia / storczyk / jaskier

 

Pora roku

wiosna / lato

 

Inspiracje

stare samochody

Mediolan

lata 30.

 

 

 

1. Zabytkowy samochód to must have na ślubie w stylu klasycznym. Biała limuzyna to iście królewski pojazd!

2. Blady błękit jest niezwykle wdzięcznym kolorem, który idealnie sprawdza się w klasycznych aranżacjach. Białe kwiaty gardenii jaśminowej to nieczęsto występujący na ślubach, a niesamowicie stylowy kwiat.

3. Różne odcienie błękitu od gołębiego, po morski sprawdzą się doskonale w sukniach dla druhen. Białe bukiety dodadzą stylizacjom klasy.

4. Dodatek złota na stołach weselnych w stylu klasycznym nadaje im eleganckiego i ponadczasowego stylu. Niska kompozycja kwiatowa nie przysłania siedzących naprzeciwko siebie gości.

5. Białe kwiaty to klasyka! Peonie wraz z dodatkiem matowej zieleni liści eukaliptusa doskonale wyglądają w zestawieniu z klasyczną, koronkową suknią i welonem.

6. Prosty tort na złotej paterze ozdobiono liśćmi oliwki (zamiennie w Polsce można użyć liści oliwnika). Elegancka biała bryła ciasta ozdobiona girlandami z liści prezentuje się niezwykle stylowo!

 


zdjęcia: PINTEREST