Bridelle Style Guide DECADENCE 1

by poniedziałek, 29 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

DECADENCE

 

 

Styl uzupełniający

secret garden

 

Kolory przewodnie

róż / żółty / zgaszona zieleń / amaranta / koral

 

Kolory uzupełniające

złoto / morela / karmin

 

Kwiaty

róża / chryzantema / hortensja / dalia / cynia

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

tajemniczy ogród

kwiaty

welur

 

 

 

1. Małe druhenki na ślubie i weselu zawsze rozczulają serca gości! Jeśli tylko w waszym otoczeniu są dzieci, które nie wstydzą się wystąpień publicznych to warto zaprosić je do swojego ślubnego orszaku! Koniecznie zadbajcie o odpowiednią stylizację kwiatową! Wianek i mały bukiecik są obowiązkowe!

2. Niskie, ale rozłożyste kompozycje kwiatowe oraz świece o różnej wysokości to genialny patent na dekoracje wąskich, podłużnych stołów. Takie dekoracje są znacznie tańsze niż kompozycje na duże, okrągłe stoły.

3. Przepiękna, ozdobiona kwiatami w stylu ombre pergola to wymarzone miejsce do złożenia przysięgi małżeńskiej. Taką pergolę po ceremonii można ustawić za stołem pary młodej lub jako tło do pamiątkowych zdjęć.

4. Kolorowe obrusy to jeden z najprostszych sposobów na wprowadzenie dużych płaszczyzn kolorów w aranżacjach ślubnych. Welurowe obrusy to hit nadchodzącego sezonu!

5. Rozłożysty, wielogatunkowy bukiet to najchętniej wybierany typ kompozycji na śluby. Wielogatunkowe bukiety są niezwykle widowiskowe, ale też znacznie droższe niż wykonane z jednego gatunku kwiatów.

6. Sezonowość jest kluczem do stworzenia widowiskowej, a jednocześnie mieszczącej się w budżecie florystyki. Wybierajcie gatunki sezonowe, które są znacznie tańsze i dostępne!

 


zdjęcia: PINTEREST