Bridelle Style Guide DECADENCE 2

by poniedziałek, 29 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

DECADENCE

 

 

Styl uzupełniający

vintage

 

Kolory przewodnie

czerwone wino / marsala / ciemna zieleń / miodowy / morela

 

Kolory uzupełniające

złoto / pudrowy róż / śliwka

 

Kwiaty

róża / dalia / szarłat / cynia / chryzantema

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

kolorowe szkło i porcelana

Prowansja

antyki

 

 

 

1. Kolorowe szkło i tkaniny to prosty sposób na dodanie koloru aranżacjom stołów. W stylistyce decadence-vintage szczególnie sprawdzi się zabytkowe, grube szkło.

2. Ręcznie malowane akwarelami zaproszenia ślubne i dodatki papeteryjne to haute couture papeterii ślubnej! Jeśli nie chcecie przeznaczyć całego budżetu na zaproszenia, zamówcie tylko kilka sztuk takich zaproszeń dla rodziców, dziadków, chrzestnych i świadków.

3. Ciemne kolory pojawiają się w ślubnych aranżacjach najczęściej na jesieni. Sprzyja temu natura, bo to jesienią mamy cudowne dalie i cynie w przepięknych, głębokich odcieniach bordo.

4. Delikatna suknia ślubna będzie idealnym wyborem na ślub w stylu vintage dekadencji. Falbany doskonale komponują się ze złożonymi elementami florystyki ślubnej.

5. Długie wstążki o różnej długości oraz szerokości ożywią każdą stylizację i nadadzą jej nieoczywisty, dziki i nonszalancki rys. Najczęściej używane są wstążki jedwabne, welurowe lub aksamitne i podwójnie atłasowe.

6. Drink bary są szalenie popularne na weselach i warto zaaranżować je na weselu. Nie musi to być zapełniony niezliczoną ilością alkoholi bufet. Wystarczy kilka gatunków piw (najlepiej z lokalnych browarów), 3-5 drinków dla pań i 2-3 mocniejsze alkohole dla panów.

 


zdjęcia: PINTEREST