Bridelle Style Guide DECADENCE 3

by poniedziałek, 29 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

DECADENCE

 

 

Styl uzupełniający

romantic

 

Kolory przewodnie

róż / morela / mandarynka / koral / amarant

 

Kolory uzupełniające

złoto / turkus / lazur

 

Kwiaty

róża / peonia / hortensja / storczyk / jaskier

 

Pora roku

lato

 

Inspiracje

ombre

Nowy Jork

akwarele

 

 

 

1. Spektakularne, nieco dzikie instalacje kwiatowe są bardzo charakterystycznym elementem stylizacji decadence. Duże kompozycje kwiatowe można wykorzystać nie tylko do ozdobienia miejsca zaślubin, ale także tło za stołem pary młodej czy kącik wypoczynkowy.

2. Kaskadowe bukiety rodem z lat 80. XX wieku powracają do łask! Mają jednak bardziej nowoczesną i rozłożystą formę i najczęściej spotykane są kompozycje z wielu gatunków kwiatów.

3. Tort weselny może być prawdziwym dziełem sztuki! Zdobiony jadalnym złotem i świeżymi kwiatami wygląda wyjątkowo widowiskowo! Zadbajcie o pasujące stylistycznie patery, na których zostaną wyeksponowane słodkości!

4. Nie zapomnijcie, aby fotograf uwiecznił na zdjęciach z przygotowań pierścionek zaręczynowy. Ozdobne pudełeczko będzie bardzo przydatne.

5. Omnre kompozycje są nadal często spotykane na weselach. Są szalenie efektowne i przepięknie podkreślają fakturę użytych w kompozycjach kwiatów.

6. Ręcznie malowane, akwarelowe grafiki to piękna ozdoba zaproszeń ślubnych. Jednak nie musisz zamawiać wszystkich ręcznie malowanych zaproszeń. Wykonany na zamówienie rysunek, wystarczy zeskanować i powielić!


zdjęcia: PINTEREST