Bridelle Style Guide DECADENCE 4

by poniedziałek, 29 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

DECADENCE

 

 

Styl uzupełniający

whimsical

 

Kolory przewodnie

czerń / bordo / butelkowa zieleń / purpura / miedź

 

Kolory uzupełniające

złoto / lawenda / mocca

 

Kwiaty

róża / ciemiernik / anemon / dalia / jaskier

 

Pora roku

jesień / zima

 

Inspiracje

Gra o Tron

kamienie szlachetne

świece

 

 

 

1. Każdy, kto skojarzy tę stylizację z kultową Grą o Tron, będzie mieć rację! Wyjątkowa produkcja telewizyjna stała się inspiracją dla niezwykłej stylizacji ślubnej. Ciemne odcienie granatu i antracytu genialnie sprawdziły się jako podtło do zaproszeń wygrawerowanych na akrylowych płytkach.

2. Świece to obowiązkowa dekoracja na ślubach w stylu decadence. Intymny charakter aranżacji, który podkreślony jest punktowymi, gęsto rozstawionymi świecami zyskał iście filmowy charakter. Świece są dodatkiem na wesela, o każdej porze roku.

3. Papeteria weselna, czyli winietki i karty menu powinny być dopasowane stylistycznie do aranżacji stołowej. Są one takim samym elementem dekoracyjnym, co kwiaty, świece, zastawa i tkaniny. Papeterią można dodać regularne plamy koloru na stołach i warto wykorzystać ten trick.

4. Przepiękna aranżacja zimowego stołu weselnego. Ciemne tkaniny i świece połączono z kremową zastawą, złotymi sztućcami i srebrnymi dodatkami. Na tym tle, dodatek wstążki w kolorze miedzianym nadał stołom energii.

5. Bukiet dla panny młodej w stylu Daenerys Targaryen? Wielogatunkowa kompozycja utrzymana w ciemnej, głębokiej kolorystyce z dodatkiem matowych i brudnych odcieni fioletu, różu i zieleni.

6. Wyjątkowy tort z imitacją wnętrza szmaragdu przepięknie dopasowano do mrocznej, tajemniczej i romantycznej scenerii ślubnej.

 


zdjęcia: PINTEREST