Bridelle Style Guide DECADENCE 5

by poniedziałek, 29 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

DECADENCE

 

 

Styl uzupełniający

tropicana

 

Kolory przewodnie

żółty / pomarańcz / koral / karmin / pistacja

 

Kolory uzupełniające

złoto / róż / amarant

 

Kwiaty

róża / chryzantema / kraspedia / dalia / jaskier

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

starocie

Meksyk

folklor

 

 

 

1. Dekadenckie motywy i feeria barw? Ależ oczywiście! Cudowna inspiracja dekadencją i tropicana w stylu meksykańskim! Papeteria z akwarelowymi grafikami inspirowanymi meksykańskimi tkaninami wygląda przepięknie! Możecie samodzielnie spróbować wykonać taką papeterię!

2. Biała bryła tortu, która została ozdobiona soczyście kolorowymi kwiatami zyskała całkowicie nowy charakter! Żółty, pomarańcz i mandarynka to idealna paleta barw na wakacyjny ślub w stylu tropikalnej dekadencji.

3. Portret Damy z gronostajem na weselnym stole?! To właśnie cecha charakterystyczna dla stylu decadence. Nieoczywisty, zaskakujący element, który przykuwa wzrok i pozostaje na długo w pamięci!

4. Stopniowanie wysokości dekoracji to patent, aby aranżacja wydawała się większa! Warto pod wysoką kompozycją ustawić 2-3 mniejsze, co zwiększy optycznie całą aranżację. Drugim sposobem na dodanie objętości aranżacjom jest użycie dużej ilości liści.

5. Kolorowy czepiec z kwiatów przepięknie podkreślił stylizację. Kwiaty w bukieciku nawiązywały kolorystycznie do ozdoby na głowie tworząc spójną całość.

6. Dywany, obrusy, bieżniki i serwetki. Niezastąpione elementy dekoracyjne, które potrafią całkowicie zmienić styl aranżacji. Warto wykorzystać kolorowe i/lub zadrukowane we wzory materiały do stworzenia niezapomnianej scenografii weselnej.

 


zdjęcia: PINTEREST