Bridelle Style Guide GLAMOUR 1

by wtorek, 30 marca, 2021 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

GLAMOUR

 

 

Styl uzupełniający

fine art

 

Kolory przewodnie

blady róż / pistacja / czekolada / morela / mauve

 

Kolory uzupełniające

szampan / ivory / biel

 

Kwiaty

róża / dzwonek irlandzki / skabioza / frezja / jaskier

 

Pora roku

wiosna

 

Inspiracje

Paryż

wiosna

XIX wiek

 

 

 

1. Delikatne szpilki z nylonowej siateczki ozdobione kryształkami to idealna propozycja do stylizacji glamour. Takie buty z powodzeniem wykorzystacie także po ślubie do wieczorowych stylizacji.

2. Jasne tkaniny na stołach weselnych dają poczucie świeżości i elegancji, ale nie musicie ograniczać się wyłącznie do bieli! Świetnie sprawdzą się gołębie odcienie szarości, jasna wanilia, kość słoniowa i ecru.

3. Wiosenne kwiaty są magiczne! Delikatne, eteryczne, w przepięknej gamie kolorów. Warto wykorzystać wszystkie dostępne w tym okresie rośliny, które później są trudniej dostępne, np. tulipany, klematisy czy narcyzy.

4. Tort weselny ozdobiony różowymi kwiatami wiśni to kwintesencja wiosennego ślubu!

5. Wielogatunkowy i jasny bukiet ślubny, podkreślono ciemnym akcentem kolorystycznym. Taki zabieg nadaje kompozycji ciekawy wymiar.

6. Nie zapomnijcie o znaczkach! Piękna papeteria wymaga pięknych detali, dlatego wybierając znaczki na koperty, dobierzcie je kolorystycznie i stylistycznie do motywu zaproszeń.

 


zdjęcia: PINTEREST