Bridelle Style Guide ECLECTIC 4

by poniedziałek, 22 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

ECLECTIC

 

 

Styl uzupełniający

greenery

 

Kolory przewodnie

granat / ciemna zieleń / zgaszona zieleń / brąz / mocca

 

Kolory uzupełniające

biel / brudny turkus / jasna zieleń

 

Kwiaty

anemon / mikołajek / róża / protea / jaskier

 

Pora roku

wiosna / lato / jesień / zima

 

Inspiracje

naturalne materiały

wypreparowane korzenie

plaża

 

 

 

1. Nietypowe połączenia stylistyczne zawsze zapadają w pamięci. Połączenie stylu eklektycznego i greenery wydaje się bardzo nietypowe, a jednak wyszło cudnie! Biała bryła tortu weselnego ozdobiona została na jednym z pięter mikołajkami. Absolutnie zjawiskowy efekt!

2. Czy na Waszym ślubie będą Wasze czworonogi? Jeśli tak, to pomyślcie o takim wózeczku do ich transportu 🙂

3. Drewniana tablica z białym, wykaligrafowanym napisem przepięknie podkreśla naturalny charakter aranżacji.

4. Do dekorowania w stylu greenery można używać nie tylko zielonych liści i kwiatów, ale także roślin doniczkowych oraz naturalnie wypreparowanych w morskiej wodzie korzeni.

5. Świeży, surowy, ale romantyczny bukiet z anemonów i mikołajków oraz egzotycznej protei, uzupełniony został matową zielenią liści eukaliptusa. Piękna kompozycja w konsekwentnie zachowanej stylistyce.

6. Doskonałym kolorem uzupełniającym w stylu greenery jest zimny błękit. Ten odcień doskonale komponuje się z zielenią i nadaje aranżacji elegancki charakter. Użycie niebieskich serwetek i mikołajków w granatowym odcieniu świetnie spełniło to zadanie.

 


zdjęcia: PINTEREST