Bridelle Style Guide ECLECTIC 5

by poniedziałek, 22 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

ECLECTIC

 

 

Styl uzupełniający

art deco

 

Kolory przewodnie

róż / mandarynka / koral / musztarda / złoto

 

Kolory uzupełniające

 żółty / zgaszona zieleń / czerń

 

Kwiaty

róża / kraspedia / goździk / dalia / chryzantema

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

geometria

art deco

Maroko

 

 

 

1. Alternatywą dla kaligrafii jest zastosowanie czcionek o kroju inspirowanym ręcznym pismem. Taka papeteria jest niezwykle stylowa i doskonale podkreśla eklektyczny i art deco charakter realizacji.

2. Wygodne, tapicerowane, antyczne meble wypoczynkowe to must have na ślubach! Kącik wypoczynkowy jest zawsze chętnie wykorzystywany przez gości podczas wesela.

3. Nietypowa aranżacja niskiego stołu sprawdzi się jako stolik pomocniczy na weselu w strefie chill outu. Możecie na nim ustawić drobne przekąski lub napoje. Dookoła rozłóżcie miękkie poduchy, a goście z pewnością z chęcią z nich skorzystają.

4. Kolorowe szkło to niezbędny element na stołach w stylu art deco. W stylistyce eklektycznej, kieliszki i inne elementy zastawy mogą być różnorodne i nie muszą pochodzić z tych samych kompletów. Eklektyzm to łączenie różnorodnych form!

5. Pastelowy, kolorowy bukiet z mocniejszymi akcentami w postaci żółtych, amarantowych kwiatów oraz koralowej wstążki idealnie wpisał się w konwencję stylu.

6. Niezwykle oryginalny tort z ciekawym zdobieniem nawiązującym do stylistyki art deco. Monochromatyczna kolorystycznie girlanda z kwiatów nadała ciastu wyrafinowany i oryginalny charakter!

 


zdjęcia: PINTEREST