Bridelle Style Guide ELEGANCE 1

by piątek, 16 kwietnia, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

ELEGANCE

 

 

Styl uzupełniający

rustic

 

Kolory przewodnie

brąz / rdza / herbata / stare złoto / szałwia

 

Kolory uzupełniające

granat / miedź / czerwień

 

Kwiaty

róża / amarylis / ciemiernik / poinsecja / oplątwa

 

Pora roku

jesień / zima

 

Inspiracje

industrial

suszone trawy i owoce

mozaika

 

 

 

1. Stylizacja elegance sprawdzi się w każdym typie wnętrza, także w surowych-loftowych. Aby nadać przestrzeni intymności, użyjcie dużo ciepłego światła. Mogą to być żarówki lub świece.

2. Pierścionek zaręczynowy to symboliczny początek przygotowań do ślubu, dlatego warto sfotografować go podczas realizacji zdjęć z przygotowań.

3. Ciemne i zgaszone kolory to doskonały pomysł na jesienne i zimowe śluby. Jeśli używacie kilku ciemnych barw, pamiętajcie, aby równoważyły się one, np. jeśli kolorem głównym jest karmelowy brąz, dodajcie zgniłą zieleń lub chłodny granat, aby wydobyć głębię koloru głównego.

4. Biały nadruk jest bardzo modny i doskonale sprawdza się na ciemnych podłożach. Warto wykorzystać ten trend na papeterii ślubnej.

5. W bukiecie ślubnym w stylu elegance-rustic mogą znaleźć się wszelkie sezonowe kwiaty. Ton kompozycji nadały karminowe róże.

6. Nie obawiajcie się ciemnych kolorów. Są one bardzo wyraziste, a jednocześnie niesamowicie stylowe. Ciemne dodatki na tle białej zastawy i złotych dodatków będą prezentować się niezwykle elegancko.

 


zdjęcia: PINTEREST