Bridelle Style Guide WHIMSICAL 5

by czwartek, 15 kwietnia, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

WHIMSICAL

 

 

Styl uzupełniający

fine art

 

Kolory przewodnie

czerń / wanilia / malina / róż / szarość

 

Kolory uzupełniające

antracyt / żółć / fiolet

 

Kwiaty

róża / dalia / kosmos / cynia / rudbekia

 

Pora roku

jesień

 

Inspiracje

dekadencja

stare książki

Jane Austen

 

 

 

1. Jesienny bukiet whimsy z cudowną dalią odmiany cafe-au-lait w centralnym punkcie wygląda obłędnie! Uzupełnieniem kompozycji były inne odmiany dalii, róże oraz anemony i polne rośliny.

2. Papeteria w stylu whimsical eksponuje piękną kaligrafię i nienaganny skład tekstu. Połączenie różnych odcieni pastelowych odcieni podkreśliło jesienny charakter.

3. Czerń nie jest zbyt częstym dodatkiem kolorystycznym na ślubach, ale w odważnym stylu whimsy sprawdza się ona idealnie! Czarne i antracytowe tkaniny, szkło i świece wyglądają zjawiskowo na weselnym stole.

4. Domowy tort ozdobiony dalią świetnie podkreślił niepokorną stylizację.

5. Czarna suknia ślubna to propozycja dla najbardziej szalonych panien młodych. Pomysł tyle co kontrowersyjny, co niezapomniany!

6. Wykorzystanie w stylistyce whimsy starych książek i pojemników na kwiaty jest bardzo charakterystyczne. Amfory, wazy, zmurszałe doniczki są idealnymi naczyniami na rozłożyste kompozycje kwiatowe.

 


zdjęcia: PINTEREST