Bridelle Style Guide GARDEN PARTY 2

by wtorek, 9 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

GARDEN PARTY

 

 

Styl uzupełniający

rustic

 

Kolory przewodnie

róż / żółty / morela / royal blue / krem

 

Kolory uzupełniające

złoto / morela / gołębi niebieski

 

Kwiaty

róża / dalia / anemon / mak syberyjski / kosmos

 

Pora roku

lato

 

Inspiracje

slow food

Prowansja

antyki

 

 

 

1. Rustykalny bukiet z ogrodowych kwiatów – róż, dalii i anemonów zachwyca jasną, pastelową kolorystyką oraz długimi wstążkami. Dodatek żółtych kwiatów rozświetlił kompozycję.

2. Nietypowy tort z pączków ułożono na kilkupiętrowej paterce, a między ciastkami ułożono ogrodowe róże. Całość wyglądała niezwykle urokliwie.

3. Jednostronicowe zaproszenia ślubne są od lat najchętniej wybieraną formą papierniczych zawiadomień. Papeteria pozbawiona ozdób, aby była efektowna powinna być wykonana na eleganckim papierze, ze starannie wykonaną kopertą.

4. Dodatek koloru błękitnego dodał stołom lekkości. Gołębie serwetki, niebieskie kieliszki to wystarczające akcenty, aby podkreślić kolor kwiatów i sztućców. Ciekawym dodatkiem były zielone pnącza ułożone po środku stołu. Dodały one świeżości i podkreśliły jasną kolorystykę aranżacji.

5. Czy druhny w jasnych sukienkach to faux pas? Nie! Jeśli tylko życzeniem Panny Młodej jest, aby jej przyjaciółki były ubrane na jasno, a nawet biało, to nie ma w tym nic niestosownego.

6. Przyjęcia pod namiotami są coraz popularniejsze w Polsce. Namiot można dowolnie zaaranżować. Warto zainwestować w wynajem pięknych krzeseł, które będą jednocześnie dekoracją.

 


zdjęcia: PINTEREST