Bridelle Style Guide GLAMOUR 2

by wtorek, 30 marca, 2021 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

GLAMOUR

 

 

Styl uzupełniający

shabby chic

 

Kolory przewodnie

pudrowy róż / morela / gołębia szarość / granat / srebro

 

Kolory uzupełniające

żółty / świeża zieleń / antracyt

 

Kwiaty

róża / peonia / mieczyk / dalia / ostróżka

 

Pora roku

lato

 

Inspiracje

tajemniczy ogród

kolorowa porcelana

barok

 

 

 

1. Srebrne naczynia są szalenie nobliwe! To kwintesencja stylu shabby chic! Piękne pojemniki na kwiaty mogą być również ozdobą stołów! Dlatego podczas konsultacji z florystą, poproście o pokazanie naczyń, w których będą stworzone kompozycje.

2. Cekinowe obrusy i welurowe fotele stołowe przywodzą na myśl eleganckie przyjęcia w stylu prowansalskim. Duże elementy mają kluczowe znaczenie w aranżacji przestrzeni, dlatego starannie wybierzcie obrusy, krzesła, pokrowce, jeśli są konieczne i zdobienia krzeseł.

3. Kolorowe talerze genialnie pasują do stylizacji shabby chic. I nie muszą to być talerze z jednego serwisu! Mieszajcie różne wzory, aby stworzyć niepowtarzalną aranżację stołową.

4. Klasyczny, wielopiętrowy tort ozdobiony świeżymi kwiatami to ponadczasowa klasyka! Jeśli nie masz pomysłu na ozdobienie tortu, postaw na kwiaty.

5. Królowa ślubnej florystyki! Peonia! Piękna, pachnąca, kiściasta bladoróżowa peonia dopełni każdą stylizację.

6. Wysokie i rozłożyste kompozycje kwiatowe to must have na weselnych stołach w stylu glamour. Jeśli zdecydujecie się na tak majestatyczne kompozycji, wystarczy jedna co 6-8 nakryć.

 


zdjęcia: PINTEREST