Bridelle Style Guide GLAMOUR 3

by wtorek, 30 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

GLAMOUR

 

 

Styl uzupełniający

classic

 

Kolory przewodnie

róż / morela / biel / pudrowy róż / brudna lawenda

 

Kolory uzupełniające

stare złoto / wanilia / mocca

 

Kwiaty

róża / peonia / storczyk / mieczyk / ostróżka

 

Pora roku

wiosna / lato / zima

 

Inspiracje

elegancki hotel

marmur

krzesła Ghost

 

 

 

1. Na stołach weselnych powinny znaleźć się dwa elementy papeterii ślubnej – karta menu oraz winietka. Dzięki karcie menu, goście będą widzieć jakie potrawy i o której godzinie będą serwowane. Winietki natomiast porządkują układ rozsadzenia gości na sali.

2. Co prawda moda na figurki na torty jest już za nami, to jednak obok spersonalizowanej figurki, wykonanej na wzór nowożeńców nie można przejść obojętnie!

3. Wysoka i rozłożysta kompozycja kwiatowa na pięknym stojaku florystycznym to propozycja na okrągłe stoły, które wymagają zazwyczaj większych kompozycji niż stoły podłużne. Dużą kompozycję warto uzupełnić poniżej wieloma świecznikami.

4. Suknie druhen powinny być dopasowane stylistycznie i kolorystycznie do motywu i kolorystyki ślubu. Pudrowy róż to kolor, który doskonale pasuje zarówno do blondynek, jak i brunetek i szatynek i jest jednym z najbardziej klasycznych odcieni w przemyśle ślubnym.

5. Połączenie róż i storczyków to klasyka stylu glamour. Taką kompozycję możecie zamówić przez cały rok. Jest szczególnie polecana na letnie śluby, ponieważ oba gatunki kwiatów są bardzo wytrzymałe.

6. Pojedyncze kwiaty w niewielkich buteleczkach lub naczyniach to genialny patent na przestrzenną, a jednak niedrogą dekorację stołów weselnych.

 


zdjęcia: PINTEREST