Bridelle Style Guide GLAMOUR 4

by wtorek, 30 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

GLAMOUR

 

 

Styl uzupełniający

retro

 

Kolory przewodnie

róż / miedź / czerń / stare złoto / musztarda

 

Kolory uzupełniające

pistacja / morela / mocca

 

Kwiaty

róża / jaskier / hortensja / dalia / klematis

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

stodoła

kaligrafia

ogrodowe kwiaty

 

 

 

1. Stoły z winietkami są bardzo popularne w USA. W Polsce dopiero zdobywają serca panien młodych. Zastosowanie stołu z winietkami, eliminuje konieczność zamawiania planu stołów, ponieważ na winietce nadrukowany jest pod nazwiskiem numer lub nazwa stołu i gość po wzięciu swojej winietki, musi tylko znaleźć odpowiedni stół.

2. Urocza propozycja dekoracji tortu – jedwabna wstążka! Wystarczy obwiązać piętra tortu. Ważne, aby był to tort pokryty masą marcepanową, w przeciwnym wypadku wstążka nasiąknie ponczem lub kremem.

3. Czerń na ślubach to ciągle kontrowersyjny temat. Naszym zdaniem, czarne sukienki druhen to pięknie zaakcentowanie stylistyki glamour. Dodatkowo na takim tle, panna młoda w jasnej sukni jest jeszcze bardziej wyrazista.

4. Pastelowe, ogrodowe róże starych odmian to kwintesencja stylu retro. Herbaciane, różowe i waniliowe róże są idealną bazą do stworzenia kompozycji stołowych.

5. Ogrodowe róże to także doskonały wybór do stworzenia retro bukietu ślubnego. W tej stylistyce warto użyć dużej ilości pnącej zieleniny, która nada nobliwy charakter.

6. Czarne akcenty w papeterii ślubnej nadają jej elegancki i ponadczasowy styl. Czerń jest nie tylko elegancka, ale i nieoczywista, dlatego jeśli chcesz, aby twój ślub był niezapomniany, wkomponuj czarne dodatki.

 


zdjęcia: PINTEREST