Bridelle Style Guide GLAMOUR 5

by wtorek, 30 marca, 2021


 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

GLAMOUR

 

 

Styl uzupełniający

tropicana

 

Kolory przewodnie

czerwień / morela / mandarynka / ciemna zieleń / granat

 

Kolory uzupełniające

złoto / czerń / biel

 

Kwiaty

protea / peonia / róża / storczyk / jaskier

 

Pora roku

lato / jesień / zima

 

Inspiracje

tropikalne liście

namiot

wysokie kompozycje

 

 

 

1. Tropikalna aranżacja stołu w stylu glamour to przede wszystkim czystość form i zdecydowane kolory. Zieleń jest elementem obowiązkowym, która została nietypowo uzupełniono czerwienią oraz granatem.

2. Tropicana kocha błyskotki! Szpilki na wygodnym słupku od Jimmy Choo, ozdobione kryształami to idealny wybór.

3. Drewniane stoły w stylu tropicana nie wymagają obrusów. Wystarczy delikatna tkanina udrapowana po środku stołu. Starannie zaplanowany stół, z odpowiednio dobranymi elementami – serwetkami, zastawą, kieliszkami, sztućcami, papeterią, dekoracjami, świecami i kompozycjami kwiatowymi to sedno każdego przyjęcia weselnego.

4. Plan uroczystości to popularny w USA dodatek papierniczy. Znajdują się w nim rozpisane godzinowo posiłki, atrakcje, a także podstawowe informacje o parze. Ciekawą formą planu jest wachlarz ozdobiony wstążką.

5. Bukiet w stylu glamour tropicana to przepych i feeria kolorów oraz bogactwo gatunków. W roli głównej egzotyczna protea, którą uzupełniono m.in. różami i jaskrami. Bukiet wykończono ciemną zielenią liści.

6. Biały tort udekorowany czerwonymi różami to ciekawy kontrast dla tropikalnej stylistyki, ale nawiązujący do kwiatów przewodnich aranżacji.

 


zdjęcia: PINTEREST