Bridelle Style Guide GREENERY 4

by środa, 26 maja, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

GREENERY

 

 

Styl uzupełniający

boho

 

Kolory przewodnie

szarość / brąz / zgaszona zieleń / oliwkowa zieleń / szałwia

 

Kolory uzupełniające

gołębia szarość / royal blue / zgaszona biel

 

Kwiaty

róża / peonia / hortensja / dalia / ostróżka

 

Pora roku

lato

 

Inspiracje

suche trawy

starocie

garden party

 

 

 

1. Paradoksalnie dodatek suszonych traw do zielonych kompozycji dodaje im jeszcze większego blasku. Połączenie zielonych liści i suchych roślin nadaje stylizacji greenery, boho charakter.

2. Dodatek zielonych, matowych liści eukaliptusa świetnie sprawdzi się w stylizacjach greenery. Pamiętajcie tylko o tym, że eukaliptus wydziela bardzo intensywnie olejki eteryczne, na które wiele osób jest uczulonych!

3. Suknia z haftami w kształcie kwiatów i liści doskonale wpisuje się w stylizację greenery.

4. Naturalne drewno i zieleń to połączenie doskonałe. Krzesła i stół z drewna są dodatkową dekoracją, równie istotną, co kwiaty, świece i tkaniny.

5. Zgaszony, gołębi i szary błękit jest najlepszym odcieniem, który komponuje się z zielenią. Suknie druhen w takich kolorach będą pięknie komponować się z zielonymi bukietami ślubnymi.

6. Plan stołów warto wyeksponować na ozdobnej sztaludze i ozdobić go girlandą z liści. Eukaliptusowa girlanda jest bardzo wytrzymała i zachowa świeży wygląd bez dostępu do wody przez wiele godzin.

 


zdjęcia: PINTEREST