Bridelle Style Guide GREENERY 5

by środa, 26 maja, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

GREENERY

 

 

Styl uzupełniający

tuscany

 

Kolory przewodnie

morela / leśna zieleń / zgaszona zieleń / oliwkowa zieleń / szarość

 

Kolory uzupełniające

stare złoto / ecru / moccasin

 

Kwiaty

róża / peonia / oliwka / dalia / klematis

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

oliwka

Toskania

mchy i paprocie

 

 

 

1. Butonierka nie musi być zrobiona z kwiatów. Zwłaszcza w stylistyce greenery tuscany. Kilka zielonych liści starca, czyśćca (ma cudownie mięciutkie liście) lub oliwki albo oliwnika wystarczy, aby stworzyć urocze butonierki.

2. Eleganckie stół w stylu greenery tuscany jest prosty. Zielone gałązki oliwki lub oliwnika ułożone na serwetkach nadadzą nakryciom toskański charakter. W stylizacji greenery toskańskie, najlepiej dodać do kompozycji białe lub blado pastelowe kwiaty.

3. Zielone wieńce są przepięknym elementem aranżacji przestrzeni. Można nimi ozdobić drzwi albo ścianę za stołem pary młodej. W mniejszej wersji sprawdzą się jako ozdoby na krzesłach nowożeńców.

4. Marzysz o prawdziwie toskańskim weselu? Postaw na stołach lub w centralnych punktach, np. przy wejściu na salę weselną prawdziwe drzewka oliwne. Można je wypożyczyć w specjalistycznych firmach. Mniejsze drzewka będą genialnie prezentować się na okrągłych stołach.

5. Greenery to naturalny styl, który powinien znaleźć odzwierciedlenie w Twojej stylizacji, dlatego wybierz suknię o prostym kroju, ale z wyrafinowanymi wykończeniami. Koronka z motywem kwiatów i liści sprawdzi się idealnie!

6. Kompozycje kwiatowe na stoły w stylu greenery tuscany powinny być lekkie i luźne. Nie mogą przytłaczać rozmiarem i kolorami, dlatego zieleń liści i pastelowe kwiaty wystarczą. Ciekawym dodatkiem będą gałązki z oliwkami, co podkreśli toskański styl aranżacji.

 


zdjęcia: PINTEREST