Bridelle Style Guide GREENERY 8

by wtorek, 13 lipca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

GREENERY

 
 

Styl uzupełniający

fine art

 

Kolory przewodnie

morela / herbata / zieleń / royal blue / biel

 

Kolory uzupełniające

szary / mocca / limonka

 

Kwiaty

róża / jaskier / peonia / dalia / ostróżka

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

Toskania

garden party

oliwki

 

 

 

1. Kolorowe koperty pięknie podkreślają białą i elegancką papeterię ślubną. Szczególnie uroczo wyglądają kolorowe koperty z ręczną kaligrafią białym tuszem.

2. Tort nie musi być ani tylko biały, ani cały kolorowy. Ciekawym rozwiązaniem jest tort, który ma jedno piętro w kolorze przewodnim ślubu. Dodatek kwiatów lub roślin dodaje bryle ciasta trójwymiarowości.

3. Materiałowe serwetki są niezbędnym elementem aranżacji stołów. Lniane lub płócienne serwetki doskonale podkreślą naturalną kolorystykę i stylistykę greenery.

4. Ciekawym rozwiązaniem jest ułożenie na stole… kilku obrusów! Nadaje to stołom efekt lekkości i zaskoczenia. Niskie kompozycje dodają aranżacji niepowtarzalnego uroku.

5. W stylu greenery nie trzeba się kurczowo trzymać tylko zieleni. Można z powodzeniem dodać inne kolory, które pięknie prezentują się na tle każdego odcienia zieleni.

6. Dodatek zielonych owoców, np. limonek lub warzyw, np. karczochów pięknie uzupełni elementy greenery.

 


zdjęcia: PINTEREST