Bridelle Style Guide HIPPIE 2

by środa, 10 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

HIPPIE

 

 

Styl uzupełniający

beach

 

Kolory przewodnie

brąz / mocca / zgaszona zieleń / granat / brudny róż

 

Kolory uzupełniające

nude / pudrowy róż / rudy

 

Kwiaty

róża / szarłat / suszona hortensja / skabioza / protea

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

makramy

kamienie półszlachetne

plaża

 

 

 

1. Suche trawy to must have na ślubach w stylu hippie beach. W Polsce, najpiękniejsze trawy, to rodzime trzciny rosnące wzdłuż akwenów. Można z nich wyczarować prawdziwe cuda!

2. Bannery kaligrafowane na tkaninach to piękny trend w stylu hippie. Na bannerze można wypisać powitanie gości oraz Wasze inicjały lub imiona.

3. Ręcznie wypisane winietki na papierze czerpanym, przymocowano za pomocą igieł ozdobionych liśćmi na ręcznie wyplecionej makramie. Całość wygląda niezwykle efektownie!

4. Pomysł na prezenciki dla gości w stylu hippie beach – maleńka pleciona makrama (możecie ją zrobić samodzielnie, na youtube.com znajdziecie tutoriale) lub plaster kamienia półszlachetnego, na którym wykaligrafowano podziękowania.

5. Bukiet w stylu hippie to kwiaty i rośliny w wypłowiałych kolorach. Delikatna kompozycja genialnie wpisała się w całą stylistykę.

6. Imponujące dekoracje wiszące nad stołami to propozycja na wesela, gdzie ustawiono wąskie stoły, na których nie ma miejsca na duże i rozłożyste aranżacje.

 


zdjęcia: PINTEREST