Bridelle Style Guide NEW YORK CITY 4

by czwartek, 25 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

NEW YORK CITY

 

 

Styl uzupełniający

vintage

 

Kolory przewodnie

antracyt / złoto / royal blue / miedź / czerń

 

Kolory uzupełniające

brudna zieleń / sea foam / mocca

 

Kwiaty

róża / anemon / storczyk / lunaria / jaskier

 

Pora roku

wiosna / jesień / zima

 

Inspiracje

kaligrafia

stare listy

Francja

 

 

 

1. Antracytowy papier barwiony w masie i złota kaligrafia oraz pieczęcie lakowe fantastycznie wpisały się w konwencję vintage ślubu w Nowym Jorku, rodem z lat 40. i 50. XX wieku. Ręczna kaligrafia to najbardziej wyrafinowana forma dekorowania papeterii i warto w nią zainwestować.

2. Przepiękna koronkowa suknia z dekoltem na plecach i szerokimi rękawami genialnie pasuje na nowojorski, współczesny ślub z elementami vintage.

3. Prostota i wyrafinowanie! Biały tort, pozbawiony zdobień poza misternym wzorem wykonanym lukrem na powierzchni marcepanowej okładziny.

4. Wykaligrafowana przysięga małżeńska lub  certyfikat małżeństwa to jedna z najpiękniejszych i najbardziej symbolicznych pamiątek.

5. Zadbaj o odpowiednie podanie obrączek podczas ceremonii. Może to być ręcznie formowana podstawka!

6. Eleganckie upięcie nawiązuje do stylizacji znanych z pierwszej połowy XX wieku. Taka fryzura to ponadczasowa klasyka!

 


zdjęcia: PINTEREST