Bridelle Style Guide ORGANIC 10

by czwartek, 15 lipca, 2021


 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

ORGANIC

 

 

Styl uzupełniający

tuscany

 

Kolory przewodnie

zieleń / oliwka / biel / ciemna zieleń / czerń

 

Kolory uzupełniające

brąz / mocca / sienna

 

Kwiaty

róża / goździk / hortensja / anemon / ciemiernik

 

Pora roku

wiosna / lato / jesień / zima

 

Inspiracje

Toskania

garden party

winnica

 

 

 

1. W organicznym stylu tuscany nie może zabraknąć gałązek i liści oliwki, lub zamiennie oliwnika. Te piękne, ciemnozielone, podłużne liście doskonale komponują się z białymi i zielonymi kwiatami, np. różami, ciemiernikami czy jaskrami. Podłużne liście kontrastują z okrągłymi kwiatami.

2. Wystarczy rozłożyć na stołach weselnych gałązki oliwne, aby uzyskać urokliwą dekorację. Niskie wazoniki z białymi kwiatami oraz tradycyjne numery stołów w czarnych stojakach dopełniły całość.

3. Muzyka na żywo wspaniale urozmaica dzień ślubu i wesela.

4. Odpowiednie krzesła są dodatkową dekoracją miejsca przyjęcia weselnego. Drewniane krzesła, zwane potocznie francuskimi można wynająć w wielu magazynach z meblami eventowymi.

5. Suknie druhen w kolorze gołębiego błękitu idealnie pasują do stylistyki organic tuscany. Dodatkowo kolor ten świetnie komponuje się z zielenią liści oliwki.

6. Gałązki oliwne położone na nakryciach oraz stojaki na winietki z korków po winie to wspaniałe nawiązanie do toskańskiej stylistyki. Nie potrzeba wiele, aby uzyskać spektakularny efekt.

 


zdjęcia: PINTEREST

fotograf ślubny Kielce