Bridelle Style Guide SHABBY CHIC 6

by piątek, 16 lipca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

SHABBY CHIC

 

 

Styl uzupełniający

provancelle

 

Kolory przewodnie

royal blue / granat / biel / zieleń / złoto

 

Kolory uzupełniające

szary / stare złoto / musztarda

 

Kwiaty

róża / peonia / hortensja / klematis / ostróżka

 

Pora roku

lato

 

Inspiracje

Prowansja

starocie

owoce

 

 

 

1. Ogromne namioty zyskują coraz większą popularność. Można je dowolnie zaaranżować i stworzyć w nich prawdziwy ogród! Szczególnie uroczo wyglądają namioty rozstawione bezpośrednio na trawie, bez podłogi. Styl prowansalski prezentuje się genialnie w takiej aranżacji.

2. Tablica z winietkami w starej ramie to świetny pomysł na wyeksponowanie kartoników z nazwiskami. Dodatkowo winietki ozdobiono złotymi pieczęciami lakowymi, co podkreśliło prowansalską stylistykę.

3. Kto nie marzy o takim miejscu relaksu na weselu? Wygodne meble, stare kufry, niskie stoliki i mnóstwo poduch! Przepiękny chill out na wesele!

4. Prowansja wcale nie oznacza tylko lawendy i koloru fioletowego! Biel i zieleń doskonale podkreśliły odcienie błękitu. Bukiet w kolorze białym nie musi składać się z jednego gatunku kwiatów! Wybierz kilka rodzajów w jednej palecie kolorów.

5. Papeteria prowansalska to papier czerpany, lakowe pieczęcie i dodatek granatu w postaci pięknie kaligrafowanych kopert. Klasyka!

6. Na stole w stylu shabby chic nie może zabraknąć także owoców. Kontrastują one  kwiatami, zielenią i dodatkami papierniczymi i tkaninami.

 


zdjęcia: PINTEREST