Bridelle Style Guide ORGANIC 9

by czwartek, 15 lipca, 2021


 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

ORGANIC

 

 

Styl uzupełniający

eclectic

 

Kolory przewodnie

amarant / lazur / żółty / turkus / różowy

 

Kolory uzupełniające

granat / fuksja / mandarynka

 

Kwiaty

róża / peonia / bugenwilla / jaskier / ostróżka

 

Pora roku

wiosna / lato

 

Inspiracje

Meksyk

motyle

mozaiki

 

 

 

1. Styl organic wcale nie oznacza, że kolorystyka aranżacji i dodatków musi być stonowana! Przepiękna paleta barw oparta na turkusie, amarancie i żółci sprawdzi się doskonale w tym stylu, jeśli będzie odpowiednia proporcja nawiązań do rzeczy naturalnych, czyli nie tylko kwiatów i roślin, ale także surowców, np. drewna lub gliny. Papeteria z motywem meksykańskich kafelków wyglądała zjawiskowo i radośnie!

2. Przyjęcie pod gołym niebem to marzenie wielu osób! Warto zadbać o odpowiednią konstrukcję lub dekoracyjną wiatę z żyrandolami i zasłonami z tkanin, aby nadać intymności. Wybrany przez was fotograf na wesele powinien być uprzedzony o miejscu, w którym odbędzie się przyjęcie, aby mógł odpowiednio przygotować sprzęt i oświetlenie.

3. Radosny tort weselny w soczystych kolorach i ozdobiony kwiatami to punkt kulminacyjny na weselu w stylu organic eclectic.

4. Wielopoziomowość aranżacji stołowych przesądza o końcowym efekcie. Dodajcie spersonalizowane i oryginalne dodatki, np. winietki wykaligrafowane na cytrynach. Żółty kolor owoców nawiązywał do innych żółtych akcentów w realizacji.

5. Luźny, pozornie niedbały bukiet o nieregularnym kształcie z kwiatami w odcieniach amarantu i fuksji podkreślił meksykański charakter stylizacji.

6. Łąkowe kompozycje wzdłuż szpaleru krzeseł na ślubach plenerowych to jeden z najgorętszych trendów!

 


zdjęcia: PINTEREST

fotograf ślubny Warszawa