Bridelle Style Guide ORGANIC 4

by środa, 21 kwietnia, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

ORGANIC

 

 

Styl uzupełniający

whimsical

 

Kolory przewodnie

pastelowy róż / błękit / wanilia / lawenda / szałwia

 

Kolory uzupełniające

biel / szarość / ecru

 

Kwiaty

róża / peonia / klematis / kosmos / tulipan

 

Pora roku

wiosna / lato

 

Inspiracje

Maria Antonina

angielskie tkaniny

XIX wiek

 

 

1. Myli się ten, kto sądzi, że styl organic musi być w zielonej kolorystyce! To nieprawda! Organiczne są również pastele, które genialnie podkreślają naturalne aranżacje. Pastelowe buty będą pięknie prezentować się w organicznej, acz romantycznej stylizacji.

2. Fantastyczny, szalony, kwiatowy tort w stylu organic z nutką nonszalancji!

3. Kompozycje w stylu organic powinny być odwzorowaniem natury, dlatego warto wykorzystać naturalną tendencję roślin do swobodnego układania się.

4. Suknia ślubna w stylu organic powinna mieć naniesione na tkaninę trójwymiarowe kwiaty lub motywy roślinne.

5. Papeteria organic to przede wszystkim naturalny bawełniany lub czerpany papier i takie same dodatki, np. wstążki lub  jedwabne sznureczki.

6. Organic i biel to doskonała baza do stworzenia niepowtarzalnej aranżacji weselnej.

 


zdjęcia: PINTEREST