Bridelle Style Guide ORGANIC 7

by czwartek, 15 lipca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

ORGANIC

 

 

Styl uzupełniający

decadence

 

Kolory przewodnie

żółty / różowy / ciemna zieleń / stare złoto / mandarynka

 

Kolory uzupełniające

nude / wanilia / mocca

 

Kwiaty

róża / dalia / peonia / kosmos / hortensja

 

Pora roku

lato

 

Inspiracje

angielski ogród

garden party

malarstwo holenderskie

 

 

 

1. Rozłożysta kompozycja o niezwykle bogatej strukturze to kwintesencja stylu organic decadence. Słodka kolorystyka kwiatów została fantastycznie podbita żółtym obrusem oraz złotymi świecznikami i stojakiem, na którym ustawiono kompozycję.

2. Oryginalnie pomalowany i pięknie ozdobiony świeżymi kwiatami i liśćmi tort prezentuje się szalenie stylowo! Do jego wyeksponowania użyto starej, drewnianej beczki na wino.

3. Tacy goście na weselu zawsze wprawiają wszystkich gości w wyśmienity nastrój! Jeśli planujecie wesele np. na farmie alpak, to koniecznie zapytajcie o możliwość sfotografowania się ze zwierzętami, jeśli są oswojone i nie boją się ludzi.

4. Kompozycje kwiatowe w kształcie łódki (ten kształt jest także nazywany księżycem) są bardzo romantyczne, a jednocześnie bardzo dramatyczne w swoim charakterze. Duże gatunki kwiatów użyte do jej stworzenia, np. dalie, róże czy peonie dodają mu majestatyczności.

5. Bukiet ślubny w stylu organicznym powinien mieć wiele zaskakujących, naturalnych elementów. Rozłożyste i długie liście paproci pięknie wydłużyły całą kompozycję i dodały jej trójwymiarowości.

6. Owoce świetnie nadają się jako uzupełnienie aranżacji na stołach. Żółte cytryny podkreśliły radosną i jasną paletę kolorystyczną realizacji.

 


zdjęcia: PINTEREST