Bridelle Style Guide ORGANIC 8

by czwartek, 15 lipca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

ORGANIC

 

 

Styl uzupełniający

elegance

 

Kolory przewodnie

zieleń / biel / błękit / morela / brzoskwinia

 

Kolory uzupełniające

różowy / royal blue / biała brzoza

 

Kwiaty

róża / peonia / kosmos / ostróżka / klematis

 

Pora roku

lato

 

Inspiracje

Hampton

geometria

lata 20.

 

 

 

1. Geometryczne regały z elementami art deco warto wykorzystać do wyeksponowania winietek i prezentów dla gości. Lekkie konstrukcje najlepiej prezentują się na zielonym tle drzew lub żywopłotów. Ułóż na półkach kwiaty, owoce i liście, aby dodać trójwymiarowości.

2. Kolorowe koperty oraz niebieska wstążeczka pięknie podkreśliły białą papeterię ślubną. Takie akcenty kolorystyczne powinny nawiązywać do zaplanowanej palety barw i być łącznikiem pomiędzy wszystkimi elementami aranżacji i stylizacji ślubu.

3. Na stołach weselnych nie mogło zabraknąć dodatków w odcieniu koloru przewodniego, czyli błękitu. I tak niebieskie kieliszki oraz obrusy z akcentami błękitu wspaniale połączyły wszystkie elementy.

4. Namioty weselne cieszą się coraz większą popularnością. Można je dowolnie zaaranżować. Warto zwrócić uwagę na połączenie okrągłych i podłużnych stołów. To rozwiązanie świetnie się sprawdzi, jeśli dysponujecie sporą powierzchnią do zagospodarowania, ponieważ okrągłe stoły zajmują znacznie większą powierzchnię.

5. Bukiet organiczny to kwiaty na dużej bazie z liści. Do tej kompozycji użyto liści eukaliptusa, które mają delikatną, niebieską poświatę, co dodatkowo podkreśliło kolorystykę realizacji.

6. Dwukolorowy tort ozdobiony świeżymi zielonymi liśćmi i pastelowymi kwiatami idealnie wpisał się w stylistykę wesela. Srebrna patera podkreśliła delikatną kolorystykę.

 


zdjęcia: PINTEREST