Bridelle Style Guide PARISIENNE 4

by piątek, 21 maja, 2021 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

PARISIENNE

 

 

Styl uzupełniający

classic

 

Kolory przewodnie

biel / miedź / złoto / czerń / gołębia szarość

 

Kolory uzupełniające

stare złoto / brudny róż / morela

 

Kwiaty

róża / peonia / klematis / dalia / jaskier

 

Pora roku

wiosna / lato

 

Inspiracje

balet

renesans

stara biżuteria

 

 

 

1. Pałacowe wnętrza mają nierzadko oszałamiające zdobienia. Pałacowe freski mogą być doskonała inspiracją do stworzenia ślubnej scenografii.

2. Czarno-białe grafiki kwiatowe to wymarzony wzór na paryskie zaproszenia ślubne i papeteryjne dodatki. Takie rysunki warto wydrukować na czerpanym papierze, który jest niezwykle szlachetny i naturalny jednocześnie.

3. Marzysz o pałacowej sesji plenerowej? To nic trudnego! W całej Europie jest mnóstwo miejsc, które będą doskonałym tłem do eleganckiej i wyrafinowanej sesji poślubnej.

4. Złote ozdoby do włosów w stylu vintage doskonale komponują się z lekką stylizacją ślubną w stylu empire.

5. Tiulowa, lekka sukienka ślubna z dodatkiem koronek przepięknie wyglądać będzie w paryskiej stylizacji. Niewielki bukiet z kremowych i herbacianych róż dopełnił perfekcyjnie stylizację.

6. Motyw baletu jest świetną propozycją na paryskie śluby. Tiulowe spódniczki, puenty, różowe kwiaty – te wszystkie elementy będą obłędnie wyglądać w pałacowych wnętrzach.

 


zdjęcia: PINTEREST