Bridelle Style Guide PARISIENNE 5

by piątek, 21 maja, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

PARISIENNE

 

 

Styl uzupełniający

minimal

 

Kolory przewodnie

blady róż / czerń / biel / orzech / zgaszona zieleń

 

Kolory uzupełniające

stare złoto / morela / mocca

 

Kwiaty

jaskier / anemon / kwitnąca wiśnia / róża / frezja

 

Pora roku

wiosna

 

Inspiracje

stare samochody

stara porcelana

haute couture

 

 

 

1. Biel i czerń to ponadczasowa, zawsze modna stylistyka ślubna! Zabytkowy samochód o nienagannej linii perfekcyjnie pasuje do minimalistycznej paryskiej stylizacji.

2. Białe kwiaty w różnych odcieniach i matowa zieleń liści to najbardziej klasyczna propozycja aranżacji, która sprawdzi się w każdym stylu. Na wiosenne śluby dodaj do kompozycji gałęzie kwitnących drzew owocowych. Nadadzą one kompozycji nonszalancki i nieco dziki charakter.

3. Paryżanki lubią klasyczne, ale i odważne rozwiązania! Koński ogon z przewiązaniami sprawdzi się idealnie w stylizacji ślubnej.

4. Papeteria ślubna w kolorze pudrowego różu z lakowymi pieczęciami w białym kolorze i jedwabną wstążką doskonale wpisuje się w konwencję paryskiej stylizacji.

5. Romantyczny paryski look nie może się obejść bez welonu wykończonego koronką.

6. Biały tort ozdobiony białymi anemonami z czarnymi środeczkami to prosta, a jednocześnie niezwykle stylowa propozycja słodkości na wesele.

 


zdjęcia: PINTEREST