Bridelle Style Guide PROVANCELLE 1

by czwartek, 11 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

PROVANCELLE

 

 

Styl uzupełniający

vintage

 

Kolory przewodnie

szarość / brudny róż / szałwia / lawenda / herbata

 

Kolory uzupełniające

złoto / morela / mocca

 

Kwiaty

róża / klematis / jaśmin / peonia / jaskier

 

Pora roku

wiosna / lato

 

Inspiracje

lata 20.

botanika

tajemniczy ogród

 

 

 

1. Prowansalski styl podkreślony vintage grafikami botanicznymi i zoologicznymi to kwintesencja obu stylistyk. Przepiękna papeteria w kolorze zgaszonej szałwii z elementami graficznymi w stylu art deco podkreśliła francuską nonszalancję realizacji.

2. Rozpuszczone włosy i delikatna biżuteria to nawiązanie do XIX-wiecznych, prowansalskich obrazów.

3. Wykorzystanie zastanej architektury ogrodowej w aranżacji to doskonały sposób na oszczędności na ślubie i weselu.

4. Podłużne stoły ozdobiono bieżnikiem, niskimi, ale rozłożystymi kompozycjami kwiatowymi oraz świecami, które nadały przestrzenności aranżacji. Piękny odcień prowansalskiego błękitu zastosowano na porcelanie oraz papeterii.

5. Niezwykle pięknie ozdobiono tort weselny! Białe i płaskie reliefy pokryły bryłę ciasta, a jego zwieńczeniem były białe róże.

6. Delikatny i pastelowy bukiet ślubny z dodatkiem różowych peonii i gałązek lawendy zwieńczył ponadczasową stylizację Panny Młodej.

 


zdjęcia: PINTEREST