Bridelle Style Guide RUSTIC 3

by piątek, 19 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

RUSTIC

 

 

Styl uzupełniający

greenery

 

Kolory przewodnie

ciemna zieleń / amarant / zgaszona zieleń / ciemna zieleń / mocca

 

Kolory uzupełniające

biel / złoto / róż

 

Kwiaty

róża / peonia / jaskier / skabioza / storczyk

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

stodoła

kaligrafia

zielone girlandy

 

 

 

1. Marzysz o efekcie WOW na sali weselnej? Postaw na wiszące, zielone dekoracje! Ich wykonanie z gałęzi i liści będzie znacznie tańsze, niż kwiatowy odpowiednik, a niesamowity efekt jest gwarantowany! Takie dekoracje sprawdzą się w surowych i wysokich pomieszczeniach.

2. Graficzny motyw na papeterii podkreśla nowoczesną stylistykę ślubu. Dodatek koloru granatowego, złotego i mauve przełamał główną paletę kolorów opartą na zieleni.

3. Samodzielnie napisane przysięgi małżeńskie to cudowny sposób na podkreślenie indywidualnego charakteru ślubu. To także cudowna pamiątka, dlatego warto ją wydrukować, a jeszcze lepiej wykaligrafować na pięknym papierze.

4. Ręcznie kaligrafowane winietki będą cudowną pamiątką dla gości.

5. Przełamanie zielonej bazy poprzez dodanie białych, bladoróżowych i ciemnoróżowych kwiatów, dodało bukietowi romantyzmu. Nie trzymajcie się ściśle wybranej stylistyki! Dodawajcie inne elementy, aby całość była ciekawa i zaskakująca.

6. Obiekty typy stodoła, stajnia czy owczarnia są bardzo często adaptowane na sale weselne. Jeśli marzycie o rustykalnym weselu, szukajcie takich miejsc. Jest ich już całkiem sporo na mapie Polski!

 


zdjęcia: PINTEREST