Bridelle Style Guide RUSTIC 5

by piątek, 19 marca, 2021 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

RUSTIC

 

 

Styl uzupełniający

al fresco

 

Kolory przewodnie

granat / róż / wanilia / brzoskwinia / mandarynka

 

Kolory uzupełniające

chaber / miodowy / biel

 

Kwiaty

róża / peonia / klematis / skabioza / jaskier

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

wieś

garden party

slow food

 

 

 

1. Na rustykalnym stole w stylu al fresco nie powinno zabraknąć świeżych, sezonowych owoców. Są one pięknym dodatkiem do kwiatów i piękną płaszczyzną koloru. Drugim obowiązkowym elementem są świece.

2. Papeteria z motywem kwiatów i liści przepięknie podkreślają rustykalny charakter ślubu. Komplet papeterii dodatkowo przewiązano bawełnianym sznureczkiem, co podkreśliło jeszcze bardziej naturalny styl aranżacji.

3. Sezonowe kwiaty to najrozsądniejszym wyborem, ponieważ są ekologiczne (nie trzeba ich przewozić z odległych zakątków świata) i najtańsze. Wykorzystajcie rodzime gatunki, wśród których są jedne z najpiękniejszych kwiatów, m.in.: peonie, róże, klematisy, ostróżki.

4. Co powiecie na takiego gościa na ślubie? I taką ozdobę!

5. W luźnym bukiecie uroczej Panny Młodej znalazły się m.in.: ogrodowe róże (obłędnie pachną) oraz delikatne klematisy, które są jednymi z najbardziej niezwykłych kwiatów pnących!

6. Jeśli zastanawiacie się, jak dodać do aranżacji duże powierzchnie koloru, to najprostszym sposobem są kolorowe obrusy.

 


zdjęcia: PINTEREST

rustykalne wesele warszawa