Bridelle Style Guide SECRET GARDEN 8

by środa, 7 lipca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

SECRET GARDEN

 

 

Styl uzupełniający

rustic

 

Kolory przewodnie

morela / różowy / żółty / fiolet / koral

 

Kolory uzupełniające

lawenda / malina / wanilia

 

Kwiaty

peonia / anemon japoński / kraspedia / jaskier / groszek pachnący

 

Pora roku

lato

 

Inspiracje

Andaluzja

XIX wiek

ogrodowe kwiaty

 

 

 

1. Papeteria weselna z motywem kwiatowym to najpopularniejszy rodzaj zdobienia. Delikatne grafiki kwiatowe możecie kupić na tzw. stockach, bezpłatnie ściągnąć na prywatny użytek w wielu serwisach graficznych albo zlecić plastykowi przygotowanie indywidualnego projektu.

2. Spektakularna girlanda z kwiatów to duży wydatek, ale możecie zamówić ją tylko na stół nowożeńców, aby podkreślić jego rangę. Taka kompozycja ustawiona na froncie stołu pary młodej często nazywana jest jamnikiem.

3. Błękitne pantofelki to pomysł na coś niebieskiego dla panny młodej. To obowiązkowy element ślubnej stylizacji, który ma gwarantować szczęście i boską opiekę.

4. Podłużne stoły już od kilku sezonów święcą triumfy na weselach. Są one zdecydowanie bardziej sprzyjające integracji gości oraz prostsze do aranżacji.

5. Peonie to zdecydowane królowe lata! Przepiękny koralowy odcień idealnie komponuje się z dodatkiem kwiatów w kolorze moreli.

6. Oznaczenia stołów są bardzo pomocne na weselach powyżej 100 gości. Warto zadbać, aby były one stylistycznie spójne z kolorystyką kwiatów i świec.

 


zdjęcia: PINTEREST