Bridelle Style Guide SECRET GARDEN 9

by środa, 7 lipca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

SECRET GARDEN

 

 

Styl uzupełniający

fairy tale

 

Kolory przewodnie

morela / ecru / złoto / pudrowy róż / brudny róż

 

Kolory uzupełniające

oliwka / miedź / sienna

 

Kwiaty

róża / jeżówka / driakiew / storczyk / yukka

 

Pora roku

lato

 

Inspiracje

francuski ogród

starocie

Maria Antonina

 

 

 

1. Połączenie różnych faktur i kolorów papierów nadaje poligrafii ślubnej ciekawy charakter. Jeśli planujesz ślub i wesele w stylu vintage, to papier czerpany i barwiony naturalnymi barwnikami, np. kawą lub herbatą, będzie najlepszym wyborem.

2. Jeśli blaty stołów weselnych są drewniane i zadbane, to nie trzeba ich zakrywać obrusem, gdyż kolor i rysunek drewna będzie ozdobą, ale musi on nawiązywać stylistycznie i kolorystycznie do aranżacji.

3. Widowiskowa opaska w złotym kolorze to propozycja nie tylko dla księżniczek. Opaska sprawdzi się także pod welonem (spójrz na zdjęcie w dolnym rzędzie).

4. Tapicerowane krzesła pięknie prezentują się w każdej stylistyce. Na ślubie w stylu garden party nawiązują one do francuskich przyjęć ogrodowych.

5. Łączenie różnych gatunków kwiatów i roślin sprawia, że bukiet ślubny nabiera życia. Warto zaufać florystce i wysłuchać jej propozycji bukietu z waszych wymarzonych kwiatów.

6. Girlanda z zielonych gałązek to najprostszy sposób na niedrogą i efektowną dekorację stołu. Ten trik sprawdzi się szczególnie na wąskich i podłużnych stołach.

 


zdjęcia: PINTEREST