Bridelle Style Guide SHABBY CHIC 2

by piątek, 12 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

SHABBY CHIC

 

 

Styl uzupełniający

fine art

 

Kolory przewodnie

róż / marsala / czekolada / wanilia / royal blue

 

Kolory uzupełniające

srebro / złoto / bordo

 

Kwiaty

róża / dalia / kosmos / chryzantema / cynia

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

barok

Prowansja

ornamentyka

 

 

 

1. Koronkowa, bogato wyszywana kryształami suknia z długimi rękawami to kwintesencja stylu shabby chic. Przepiękne suknie z długimi rękawami są wbrew pozorom niezwykle seksowne i kobiece! Cienka tkanina, z której wykonano rękawy umożliwia jej założenie także w lecie.

2. Papierniczy haute couture, czyli ręcznie kaligrafowane wyrafinowaną czcionką winietki i delikatne ornamenty nawiązujące do zdobień ścian w starych pałacach.

3. Zaproszenia ślubne, które ręcznie wykaligrafowano złotym tuszem na barwionych w masie papierach wygląda oszałamiająco! Dodatkowo, elementy papeterii ozdobiono starymi grafikami.

4. Delikatny tort ozdobiono delikatnym kolorem oraz fantazyjnym ornamentem. Lekkość stylu to charakterystyczny element stylu shabby chic.

5. Przepiękny, rozłożysty bukiet przełamał jasną paletę barw. W kompozycji obok cudownych, waniliowych dalii, znalazły się ciemno-bordowe liście pnączy.

6. Koronkowe buty z biżuteryjnym zdobieniem nawiązywały stylistycznie do wyszywanej sukni ślubnej. Klasyczna stylizacja, która sprawdzi się nie tylko w stylu fine art.

 


zdjęcia: PINTEREST