Bridelle Style Guide SHABBY CHIC 3

by piątek, 12 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

SHABBY CHIC

 

 

Styl uzupełniający

romantic

 

Kolory przewodnie

róż / stare złoto / świeża zieleń / lawenda / mauve

 

Kolory uzupełniające

royal blue / morela / mocca

 

Kwiaty

klematis / anemon / kwitnące drzewa owocowe / lilak / jaskier

 

Pora roku

wiosna

 

Inspiracje

impresjonizm

stara porcelana

kwitnące sady

 

 

 

1. Romantyczna papeteria ślubna zaskakuje przeniesieniem impresjonistycznych obrazów na wyklejkę koperty i okładkę zaproszenia. Aby nadać papeterii trójwymiarowości, do kompletu dodano atłasową wstążkę w kolorze brudnej lawendy.

2. Wykorzystaj naturę! Jeśli ślub odbywa się na wiosnę, wkomponuj do aranżacji kwitnące gałęzie drzew owocowych.

3. Butonierka dla Pana Młodego i drużbów to równie ważne detale, co bukiet Panny Młodej i druhen. Butonierki powinny nawiązywać stylistycznie do całej oprawy florystycznej, ale nie powinny być zbyt duże, co niekiedy się zdarza.

4. Kolorowe serwetki, złote sztućce i zdobione talerze to świetny patent na wprowadzenie koloru na stołach weselnych.

5. Wiosenne bukiety kuszą kolorami i zapachami wiosennych kwiatów. Tulipany, jaskry, groszki pachnące, lilaki, klematisy, peonie, szafirki, szachownice to tylko niektóre z dostępnych na wiosnę kwiatów.

6. Wiosenne przyjęcie weselne na świeżym powietrzu, wśród kwitnących drzew i krzewów to doskonały pomysł, pod warunkiem, że przyjęcie nie będzie całonocne, ponieważ w Polsce pogoda bywa zdradliwa, a nocą dochodzi do przymrozków.

 


zdjęcia: PINTEREST