Bridelle Style Guide SHABBY CHIC 4

by piątek, 12 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

SHABBY CHIC

 

 

Styl uzupełniający

whimsical

 

Kolory przewodnie

ciemna zieleń / blada morela / zgaszona zieleń / złoto / wanilia

 

Kolory uzupełniające

szmaragd / fiolet / zgaszony granat

 

Kwiaty

róża / peonia / groszek pachnący / mikołajek / dzwonek irlandzki

 

Pora roku

wiosna / lato

 

Inspiracje

szklarnia

wiktoriańska Anglia

malarstwo

 

 

 

1. Stylizowana na wiktoriańską szklarnia zachwyca przestrzenią, oświetleniem i możliwościami! Przyjęcie weselne w takim miejscu to marzenie!

2. Whimsy zaproszenie ślubne zdobiła przepiękna kaligrafia oraz jedwabna wstążka nonszalancko zawiązana na zaproszeniu. Lakowa pieczęć dopełniła papeteryjny szyk.

3. Duże opaski, tiary i korony są niezwykle modne! Jeśli zdecydujesz się na taką ozdobę, nie potrzebne będą inne elementy biżuteryjne (kolczyki). Duża korona zwraca uwagę i jest niezwykle oryginalną ozdobą głowy i fryzury.

4. Na przyjęciu w stylu shabby chic w wiktoriańskiej szklarni, musiały znaleźć się lekkie kompozycje z ogrodowych i polnych kwiatów. Bardzo luźna kompozycja z pięknych roślin podkreśliła styl realizacji.

5. Dziki, rozłożysty bukiet to kontynuacja wiktoriańskiej florystyki. Duża ilość zielonych dodatków nadała bukietowi whimsy wymiar.

6. Na nakryciach stołowych, zamiast papierowego menu, pojawiło się menu… wydrukowane na tkaninie! Turkusowe podtalerze podkreśliły botaniczny styl aranżacji.

 


zdjęcia: PINTEREST