Bridelle Style Guide SHABBY CHIC 5

by piątek, 12 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

SHABBY CHIC

 

 

Styl uzupełniający

secret garden

 

Kolory przewodnie

róż / koral / amarant / ecru / mauve

 

Kolory uzupełniające

złoto / blady róż / zgaszona zieleń

 

Kwiaty

róża / klematis / groszek pachnący / klematis / ciemiernik

 

Pora roku

lato

 

Inspiracje

DIY dodatki

ogrodnictwo

starocie

 

 

 

1. Romantyczna kompozycja z ogrodowych róż, anemonów i groszków pachnących wygląda przepięknie ułożona w niskiej, złoconej wazie. Tego typu kompozycje najlepiej sprawdzą się na wąskich i podłużnych stołach.

2. Przepiękny bukiet dla  świadkowej w kształcie snopka ułożono z ogrodowych kwiatów i wykończono jedwabną wstążką w kolorze brudnego różu.

3. Szukasz oryginalnego pomysłu na plan stołów? Wykorzystaj stare, szklane drzwi! Na jego szybkach wypisano ręcznie nazwiska gości. Użyj do tego pisaka przeznaczonego do pisania na płytach DVD.

4. Panna Młoda i jej orszak w pastelowych kreacjach wyglądają cudownie! Dziewczyny mają suknie o różnych fasonach, aby każda czuła się komfortowo i miała idealnie dopasowaną kreację. Elementem łączącym wszystkie suknie była paleta kolorów.

5. Bukiet Panny Młodej, podobnie, jak bukiety druhen wykonano z ogrodowych kwiatów. Lekka kompozycja o nieregularnym kształcie idealnie wpisała się w konwencję shabby chic.

6. Nie zapomnijcie o uwiecznieniu podczas przygotowań pierścionka zaręczynowego. To w końcu od niego zaczęła się Wasza ślubna przygoda.

 


zdjęcia: PINTEREST