Bridelle Style Guide SHABBY CHIC 7

by piątek, 16 lipca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

SHABBY CHIC

 

 

Styl uzupełniający

fine art

 

Kolory przewodnie

biel / jasna zieleń / szary / mocca / beż

 

Kolory uzupełniające

kremowy / stary beton / moccasin

 

Kwiaty

róża / jaskier / ostróżka / dereń / klematis

 

Pora roku

wiosna / lato / zima

 

Inspiracje

loft

Maria Antonina

ogrodowe posągi

 

 

 

1. Obrus w naturalnym odcieniu lnu oraz bieżnik z białego tiulu są idealną propozycją na nonszalancją stylizację w stylu shabby chic i fine art. Lekkie tkaniny podkreślają eteryczną aranżację stołu.

2. Dodatki są niezwykle ważne w stylizacjach ślubnych. Nawet dobór kwiatów ma znaczenie i koniecznie zadbajcie o ich sfotografowanie!

3. Biały tort z delikatnym zdobieniem, tzw. szpachlowaniem prezentuje się przepięknie w stylistyce fine art. Betonowa i celowo postarzana patera dodały niepowtarzalnego uroku.

4. Trend all in white, czyli wszystko w bieli jest szalenie popularny, szczególnie na miejskich weselach w przestrzeniach typu loft. Biel zawsze dobrze komponuje się z surowymi wnętrzami. Poza kwiatami, nie zabrakło innych białych akcentów – świec, zastawy i sztućców.

5. Biały bukiet z kremowymi i waniliowymi akcentami przepięknie komponował się z całą aranżacją i koncepcją ślubu.

6. Brązowe, proste krzesła podkreśliły wszech obecną biel i stanowiły dla niej przepiękne tło. Nie musicie kurczowo trzymać się jednego koloru, dodawajcie inne odcienie, aby podkreślić jeszcze bardziej barwę przewodnią.

 


zdjęcia: PINTEREST