Bridelle Style Guide SHABBY CHIC 8

by piątek, 16 lipca, 2021


 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

SHABBY CHIC

 

 

Styl uzupełniający

romantic

 

Kolory przewodnie

morela / biel / różowy / blady róż / ciemna zieleń

 

Kolory uzupełniające

stare złoto / brzoskwinia / pudrowy

 

Kwiaty

róża / jaskier / peonia / kosmos / dalia

 

Pora roku

wiosna / lato / jesień / zima

 

Inspiracje

angielski ogród

XIX wiek

Rozważna i romantyczna

 

 

 

1. Romantyczne i rozłożyste instalacje z liści i kwiatów są elementem obowiązkowym na weselach w stylu romantic shabby chic. Im bardziej dzika kompozycja tym lepiej! Inspiracją dla ich stworzenia są francuskie lub angielskie ogrody z pięknymi ścianami pełnymi pnączy i kwiatów. Oglądając reportaż ślubny po realizacji, zachwycisz się piękną florystyką.

2. Makaroniki jako winietki to uroczy patent! I przepięknie prezentuje się na stołach weselnych.

3. Eleganckie buty zasługują na swoje zdjęcie w ślubnym albumie! Poproście fotografa o sfotografowanie butów, biżuterii i pozostałych elementów waszej stylizacji.

4. Wysokie stojaki z kompozycjami kwiatowymi sprawdzą się na podłużnych i wąskich stołach. Nie przeszkadzają one gościom, a jednocześnie robią ogromne wrażenie. Takie aranżacje warto stopniować i postawić pod nimi co najmniej jeszcze jedną dekorację, która wypełni przestrzeń, ale będzie na tyle niska, aby nie zasłaniać siedzących osób.

5. Romantyczny, rozłożysty i nieco dziki bukiet ślubny w stylu shabby chic to mnóstwo kwiatów, zieleni, ale w stonowanej i ujednoliconej kolorystyce, która przenika się wieloma odcieniami.

6. Kaligrafowane numery na stoliki to element obowiązkowy na eleganckich stołach weselnych! Stylowa kaligrafia na marmurowych płytkach prezentuje się szalenie stylowo!

 


zdjęcia: PINTEREST