Bridelle Style Guide TROPICANA 2

by wtorek, 13 kwietnia, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

TROPICANA

 

 

Styl uzupełniający

bohemian

 

Kolory przewodnie

bordo / brąz / stare złoto / soczysta zieleń / pistacja

 

Kolory uzupełniające

ecru / blady róż / miedź

 

Kwiaty

protea / róża / goździk / storczyk / banksja

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

makramy

koronki

eklektyczne szkło

 

 

 

1. Klasyka stylu tropicana to ślub nad morzem, w otoczeniu palm! Szczególnym powodzeniem cieszą się tzw. destination weddings, czyli śluby wyjazdowe do bliższych luh dalszych zakątków świata.

2. Styl tropikalny doskonale komponuje się ze stylem bohemian. Wypleciona z bawełnianego sznurka makrama posłużyła za bieżnik na drewnianym, surowym stole.

3. Tablica powitalna z elementami makramy i nowoczesną kaligrafią wygląda niesamowicie! Stelaż z miedzianych rurek nadał całej instalacji lekkości.

4. Ślub w stylu tropicana to przede wszystkim ślub brany w lecie, dlatego kreacja na taką uroczystość powinna być z lekkich tkanin, aby zapewnić komfort termiczny.

5. Liście monstery mogą być jedyną dekoracją tropikalnych stołów weselnych. Są duże, zajmują duże płaszczyzny i pięknie prezentują się samodzielnie!

6. Główną rolę w bukiecie ślubnym odegrała afrykańska protea o niezwykłym, jasnozielonym kolorze. W zestawieniu z różowymi i karminowymi kwiatami wyglądała niezwykle majestatycznie.

 


zdjęcia: PINTEREST