Bridelle Style Guide TROPICANA 4

by wtorek, 13 kwietnia, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

TROPICANA

 

 

Styl uzupełniający

modern

 

Kolory przewodnie

zieleń / stalowa szarość / brudna lawenda

 

Kolory uzupełniające

róża / eustoma / rudbekia / dalia / protea

 

Kwiaty

róża / peonia / ostróżka / floks / jaskier

 

Pora roku

lato / jesień / zima

 

Inspiracje

loft

Nowy Jork

geometria

 

 

 

1. Tropikalna aranżacja z motywami nowoczesności to propozycja na miejsce wesele. Papeteria z motywem palmowych drzew w kolorze granatowym doskonale wpisuje się w konwencję nowoczesnego ślubu.

2. Piękna aranżacja kwiatowa miejsca zaślubin kontrastowała z surowymi i bezbarwnymi krzesłami.

3. Pudełeczko na pierścionek zaręczynowy i obrączki jest ważnym elementem stylizacji ślubu. Warto uwiecznić go na pamiątkowych fotografiach.

4. Niezwykle spójna kolorystyka realizacji została złamana dodatkiem żółtych kwiatów. To świetny pomysł, aby monotonia ciemnych barw została podkreślona. Dodatek szarych tkanin i talerzy spotęgował ten efekt.

5. Tropicana kojarzy się z odważnymi stylizacjami i wyrazistymi dodatkami. Ciężkie i długie kolczyki genialnie uzupełniły stylizację.

6. W kompozycjach kwiatowych znalazły się obok egzotycznych kwiatów i roślin, także bardziej dostępne gatunki kwiatów, m.in. róże i dalie. Dzięki temu kompozycje zyskały nieoczywisty charakter.

 


zdjęcia: PINTEREST